Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Zleceniodawca wybuchu w Wyrach w rękach policjantów. To 35-letni mieszkaniec Knurowa

  • Dodano: 2020-01-24 10:30

Policjanci zatrzymali kolejną osobę, która ma związek z podłożeniem ładunku wybuchowego na tarasie domu jednorodzinnego w Wyrach.

35-letni mieszkaniec Knurowa wpadł w ręce kryminalnych wczoraj po południu, kiedy wracał wraz z rodziną z wakacji.

Według śledczych, to on był zleceniodawcą sobotniego wybuchu. Wkrótce ma usłyszeć zarzuty.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów wydziału kryminalnego z Mikołowa oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Zatrzymanie miało miejsce w minioną środę około godziny 15.00 na DK 81 w Żorach na ulicy Zostawa. 35-letni mieszkaniec Knurowa wraz z żoną i dwójką dzieci wracał samochodem z urlopu. W chwili podejmowania wobec niego czynności był spokojny i nie stawiał oporu. Trafił do policyjnej izby zatrzymań, gdzie oczekuje na przedstawienie zarzutów.

Z materiałów zgromadzonych w toku śledztwa wynika, że to zatrzymany mężczyzna zlecił przygotowanie ładunku wybuchowego i jego podłożenie. Jutro ma zostać doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Mikołowie, gdzie usłyszy zarzuty dotyczące sprowadzenia katastrofy i wytwarzania materiałów niebezpiecznych.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Anonim

    Bombowo zakończone ferie, nie ma co...

  • czesio

    lakoniczny opis....w dobie propagandy to normalne...jakieś muszą być powody dlaczego ktoś zleca komus taką robote.....w dobie kapitalizmu pewnie chodzi o pieniadze.....

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.