Wiadomości z Mikołowa

Zjechał na przeciwległy pas i uderzył w ogrodzenie. Sprawca miał trzy promile

  • Dodano: 2022-05-19 06:30, aktualizacja: 2022-05-18 20:05

Policjanci mikołowskiej komendy prowadzą dochodzenie w sprawie nietrzeźwego kierowcy, który na jednej z ulic w centrum miasta zjechał na przeciwległy pas ruchu wprost pod nadjeżdżający samochód.

Pijany kierowca spowodował groźny wypadek

Zdarzenie miało miejsce 16 maja po godzinie 19.00 w Mikołowie na ulicy Żwirki i Wigry. Kierujący renault megane mikołowianin jadąc w kierunku centrum miasta w pewnym momencie, z nieznanych przyczyn, zjechał na przeciwległy pas, którym prawidłowo poruszał się inny samochód. Chcąc uniknąć czołowego zderzenia kierowca uderzył w ogrodzenie posesji, a jego samochód dachował. 51-latek został zakleszczony wewnątrz pojazdu. Na miejscu natychmiast pojawiły się służby ratunkowe. Sprawca kolizji został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 1.46 mg/l  w wydychanym powietrzu, co daje 3 promile alkoholu w organizmie. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 51-latka, a sprawą zajmą się teraz śledczy z Wydziału Kryminalnego. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj »

  • Donalt tósk

    Kiedy te peowskie sądy zaczną należycie karać tych bandytów i morderców?

  • jorg

    Jak pijak był z po to na bank będzie wolny kasta się chroni a tłumaczenie będzie brał syrop lub pół mroczność jasna jak kapusie z rodziny wałęsy ;)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.