Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Zabezpieczenie miejsca zdarzenia i postoju pojazdu

 • Dodano: 2019-02-26 12:00

Niejednokrotnie na śląskich drogach jak i w całym kraju odnotowywane są zdarzenia, które powstają na skutek niewłaściwego zabezpieczenia, oznakowania postoju bądź miejsca zdarzenia drogowego.

Śląska drogówka przygotowała specjalny film

Postój pojazdu na jezdni jest przeszkodą, która wymusza na innym kierowcy konieczność podjęcia manewru omijania. Dlatego też śląska drogówka przygotowała specjalny film przedstawiający podstawowe zasady zachowania się uczestników ruchu drogowego. Tylko w tym roku na autostradzie A4 w wyniku niewłaściwego zabezpieczenia oznakowania postoju pojazdów zginęły 4 osoby.

Niejednokrotnie na śląskich drogach jak i w całym kraju odnotowywane są zdarzenia, które powstają na skutek niewłaściwego zabezpieczenia, oznakowania postoju bądź miejsca zdarzenia drogowego. Postój pojazdu na jezdni jest przeszkodą, która wymusza na innym kierowcy konieczność podjęcia manewru omijania. Manewr ten by mógł być wykonany prawidłowo i bezpiecznie winien być zawczasu zasygnalizowany po to by inni uczestnicy ruchu drogowego nie zostali zaskoczeni i nie byli zmuszeni do wykonania manewru obronnego. Prezentowany materiał pokazuje zasady zachowania się uczestników ruchu drogowego wynikające z postoju pojazdu na jezdni oraz prawidłowe zabezpieczenie pojazdów biorących udział w zdarzeniu drogowym kolizji bądź wypadku wskazując również na nieprawidłowości w tym zakresie.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

 • Mikołowianin ze wsi

  Może warto by pomyśleć o stworzeniu odpowiednich warunków do zatrzymania czy postoju? Przy naszych drogach niema nawet poboczy gdzie można by się bezpiecznie zatrzymać w razie awarii pojazdu bo ich miejsce zajmują krzaki i wertepy, uliczki na wsiach są na tyle wąskie że zatrzymanie pojazdu w celu otwarcia bramy na podwórko powoduje zatarasowanie połowy jezdni a w miastach nie dosyć że trzeba płacić za postój pojazdu to bywa że trudno znaleźć jakiekolwiek miejsce do zaparkowania bo brak parkingów. Kierowca jest zawsze winien ale winę pośrednią ponoszą także administratorzy dróg ...

  • Mikołowianin ze wsi
   2018-12-07 22:09
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Kris

  A gdzie kamizelka odblaskowa? W jakiej odległości od auta ten trójkąt? Według mnie za blisko pojazdu.

 • Katarzyna

  Super materiał. Każdy powinien go zobaczyć. Proponuję, aby dostarczyć go do szkół średnich, aby młodzież zaczynająca prowadzić pojazdy, wiedziała jak się zachować w razie takich zdarzeń drogowych.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.