Wiadomości z Mikołowa

Z kampanią "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" na mikołowskim basenie

  • Dodano: 2022-07-22 07:00, aktualizacja: 2022-07-21 20:44

Wyjątkowo wysokie temperatury w ostatnich dniach powodują, że sporo osób swój wolny czas spędza nad wodą. Dzielnicowi i policyjna profilaktyk z Mikołowa wykorzystali więc ten czas, by porozmawiać z dziećmi i ich opiekunami na miejscowym basenie.

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa, a pierwszym krokiem w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa, jest profilaktyka. Dlatego już po raz szósty wystartowała ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających na wodach i terenach przywodnych pod nazwą "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Partnerem akcji, podobnie jak w latach ubiegłych, jest Fundacja PZU.

Wczoraj w przed południem policjanci Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie wybrali się na miejski basen, gdzie wypoczywało mnóstwo dzieci wraz ze swoimi opiekunami. Policyjna profilaktyk zadawała pytania, a za poprawne odpowiedzi młodzi mieszkańcy powiatu mikołowskiego mogły zdobyć drobne gadżety, które przydadzą się podczas wodnej rekreacji.

Dzielnicowi przypominali o obowiązku korzystania tylko ze strzeżonych kąpielisk i miejsc wyznaczonych do kąpieli. Mundurowi mówili również o zagrożeniach płynących z nieodpowiedzialnego korzystania z uroków wodnych kąpieli oraz o obowiązku przestrzegania regulaminu kąpieliska. Rodziców i opiekunów zobowiązywali do tego, aby pociechy zawsze były w zasięgu ich wzroku. Zwrócili również uwagą na to, aby nie pozostawiać na plaży rzeczy bez opieki, ponieważ mogą stać się łatwym łupem dla potencjalnych złodziei.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również