Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Wypadek na DK 44: 4 osoby ranne, w tym ciężarna i dziecko. Sprawca ma złamany kręgosłup

 • Dodano: 2019-12-05 11:00

Do poważnego w skutkach wypadku drogowego doszło w miniony wtorek po południu na mikołowskim odcinku DK 44.

Sprawca zdarzenia ze złamanym kręgosłupem trafił do szpitala

Policjanci mikołowskiej komendy wyjaśniają dokładne okoliczności całego zajścia. Mundurowi apelują o zachowanie wyjątkowej ostrożności.

Informację o wypadku dyżurny mikołowskiej komendy otrzymał kilka minut po godzinie 16.00. Na DK 44, przy skrzyżowaniu ulic Gliwckiej oraz Zrębowej ( tuż przy restauracji Sjesta) doszło do zderzenia się trzech pojazdów. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policjantów drogówki, kierujący nissanem, 83-letni mężczyzna, jadący w kierunku Gliwic, nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na poprzedzający go samochód osobowy marki opel. Jego kierujący zatrzymał się bowiem, celem wykonania skrętu w lewo. Wówczas doszło do zderzenia. Osobowy opel przemieścił się na przeciwległy pas jezdni, zderzając się czołowo z prawidłowo jadącym w kierunku Mikołowa samochodem marki hyundai.

W zdarzeniu poszkodowane zostały 4 osoby, w tym 4-letnie dziecko oraz kobieta w ciąży

Wszyscy trafili do placówek medycznych na terenie województwa śląskiego. Według lekarzy, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Najcięższych obrażeń doznał sprawca wypadku, 83-letni mieszkaniec Gliwic. Stwierdzono u niego złamanie kręgosłupa.

W dalszym ciągu apelujemy o ostrożność, rozsądek i rozwagę  podczas prowadzenia wszelkich pojazdów. Nawet chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.

Następna informacja

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • xxx

  przykre dużo zdrowia dla 83 latka

 • stary kierowca

  zachować odstęp!!! (mnie uczyli - ile prędkości tyle odległości !) jechać "aktywnie" czyli stale patrzeć i myśleć o drodze i innych użytkownikach! tyle i aż tyle ! współczucie ofiarom i... sprawcy, poszkodowanym zdrowia!!!

 • Marcin

  Dlatego właśnie zniesiono dożywotnie prawa jazdy i tu niestety jest przykre potwierdzenie że słusznie. Niestety ale w wieku 83lat to ani wzrok ani refleks nie ten i prawda jest taka że to najprawdopodobniej brak zdolnosci psycho fizycznych do prowadzenia pojazdow byl bezposrednia przyczyną tego wypadku. Inna sprawa, że jest ów Pan miał prawo jazdy od 50-60lat to najpewniej nie zna większości aktualnych przepisów, których co chwila dochodzi lub są modyfikowane, bo nieoszukujmy się ale większość z nas, gdyby utraciła prawo jazdy to jego pono2ne zdobycie nie byłoby pestką A nie małym wyzwaniem. Mam nadzieję, że dzieciom i ich rodzicom nie stało się nic poważnego.

 • Pan

  Bredzisz,najwiecej wypadków jest udzialem młodych szaleńców.

 • jorguś

  Przykra sprawa, pozwolę sobie jednak zwrócić uwagę na pewien szczegół, zachowanie kierowców jaki obserwuję niemal codziennie na ul Gliwickiej. Otóż kierowcy zamierzający skręcić w lewo wykonują ten manewr nie od osi jezdni lecz zatrzymując się na środku pasa którym jadą bądź przy poboczu blokując pojazdy z tyłu i chcące jechać na wprost. W takiej sytuacji jeśli ktoś się zagapi a z przeciwka jadą samochody to może wyhamować tylko na kufrze stojącego auta.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.