Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Wykroczenia utrwalane fotograficznie

  • Dodano: 2018-03-13 11:45

Mikołowska drogówka kolejny raz korzysta podczas służby ze specjalistycznego sprzętu do wykrywania nieprawidłowości w ruchu drogowym.

Mowa o zestawie fotograficznym do zdalnej rejestracji wykroczeń. Urządzenie należy do wyposażenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, a czasowo korzystają z niego jednostki terenowe.

Od wczoraj na stanie wyposażenia mikołowskiej drogówki znajduje się specjalistyczny sprzęt służący do wykrywania nieprawidłowości w ruchu drogowym. Jest to zestaw fotograficzny do zdalnej rejestracji wykroczeń. Urządzenie umożliwia wykonywanie zdjęć z bardzo dużą dokładnością i tym samym do egzekwowania kar za wykroczenia w ruchu drogowym takie jak: niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych m.in. do sygnalizacji świetlnej, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa, czy rozmowa przez telefon podczas jazdy. Foto-rejestrator wykroczeń należy do wyposażenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, a okresowo korzystają z niego jednostki terenowe. W Mikołowie będzie do niedzieli 18 marca.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.