Wiadomości z Mikołowa

Wideokonferencja samorządowców z wojewodą

  • Dodano: 2020-11-30 07:00, aktualizacja: 2020-11-29 18:27

Wicestarosta Tadeusz Marszolik oraz Cezary Tomiczek (prezes Centrum Zdrowia) reprezentowali nasz powiat w trakcie zorganizowanej 27 listopada w trybie zdalnym wideokonferencji władz śląskich powiatów oraz dyrektorów szpitali z wojewodą śląskim Jarosławem Wieczorkiem.

W rozmowach uczestniczyła również Izabela Domogała odpowiadająca w Zarządzie Województwa za służbę zdrowia jak i Łukasz Pach dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

Tematy spotkania koncentrowały się wokół najważniejszych obecnie kwestii dotyczących sytuacji epidemicznej w naszym regionie

W trakcie dyskusji ujawniły się wątpliwości, czy słuszną była decyzja o tym, iż jedynym źródłem informacji o statystykach dotyczących COVID-19 jest obecnie Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny. Do tej pory dane te gromadziły i przekazywały Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne.

Kolejne kwestie odnosiły się do przekształcania kolejnych szpitali, a także tworzenia oddziałów przeznaczonych dla chorych z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2.

W szpitalu Powiatowym w Mikołowie ma ich powstać 10

Samorządowcy pytali również o powstający szpital tymczasowy dla pacjentów chorych na Covid-19 utworzonym na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Odpowiadając wojewoda zaznaczył, iż placówka uzyskała już swoją gotowość.

Trwa również proces rekrutacji personelu

Wśród problemów wskazywanych przez samorządowców i medyków pojawiły się także alarmujące informacje o brakach w dostępie do tlenu medycznego, jak również kwestie wynagrodzeń dla personelu medycznego pracującego z chorymi na covid. Wymieniono tu nie tylko lekarzy i pielęgniarki, ale także ratowników medycznych jak i salowe.

Karolina GoikKarolina Goik
Źródło: Starostwo Powiatowe w Mikołowie

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.