Wiadomości z Mikołowa

Warsztaty wikliniarskie dla seniorów

  • Dodano: 2021-06-15 10:30

To nasza kolejna propozycja w ramach Akademii Kreatywnego Seniora - po florystyce i tworzeniu biżuterii czas na warsztaty uczące podstaw wyplatania w wiklinie, prowadzone przez etnografkę Dobrawę Skonieczną-Gawlik. Wyplatanie przestało być ginącym zawodem - to dla wielu (m.in. dla naszej instruktorki!) wciągające i modne hobby, pozwalające na tworzenie przedmiotów wyjątkowych i ekologicznych!

Uczestnicy otrzymają wszystkie niezbędne narzędzia oraz materiał plecionkarski

Zajęcia rozpoczynają się krótkiego wprowadzenia omawiającego historię i techniki plecionkarskie. Podczas zajęć uczestnicy wykonują proste formy plecionkarskie tj. serduszka, denka, niewielkie koszyki z taśmy wiklinowej, wikliny korowanej lub niekorowanej. Wykonane formy stanowią własność uczestnika. Praca z wikliną nie należy do najprostszych, ale ponieważ takich materiałów nie da się wykonać mechanicznie, gwarantujemy, że powstałe przedmioty będą cudowną ozdobą Waszych domów, albo wspaniałym prezentem dla najbliższych.

Zajęcia odbędą się 30 czerwca w dwóch grupach:

  • I w godz. 11.30 - 14.30,
  • II w godz. 16.30-19.30.

Szczegóły na plakacie! Zajęcia są bezpłatne i przeznaczone dla mieszkańców Mikołowa, którzy ukończyli 60 lat. Zapisy przyjmowane są w MDK - wymagana obecność osobista!
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA - DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ

Warsztaty wikliniarskie dla seniorów

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.