Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

W Yazaki szykuje się strajk?

  • Dodano: 2017-10-18 11:00

W Yazaki Automotive Products Poland w Mikołowie od dłuższego czasu trwa protest zbiorowy i mediacje pomiędzy zakładową Solidarnością a zarządem spółki w sprawie podwyżek płac dla pracowników. Obie strony wciąż nie doszły do porozumienia, a związkowcy są gotowi przeprowadzić strajk.

W dniach 4-13 października Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność przeprowadziła wśród pracowników spółki referendum, w którym mieli odpowiedzieć na jedno pytanie: „Czy jesteś za przeprowadzeniem strajku celem poparcia żądań zgłoszonych w ramach sporu zbiorowego prowadzonego z pracodawcą przez Zakładową Organizację Związkową NSZZ Solidarność YAPP w Mikołowie?”. Większość była za.

Z 2218 uprawnionych do głosowania, swoje głosy oddało 65,77 proc. załogi. 76,75 proc. głosujących opowiedziało się „za” przeprowadzeniem strajku. Dzisiaj w okolicach godziny 12:00 ma odbyć się kolejne spotkanie pomiędzy związkami a właścicielami spółki w obecności mediatora. Pozytywny wynik referendum nie musi jeszcze oznaczać rozpoczęcia akcji strajkowej, a jedynie stanowić mocny argument w dalszych negocjacjach. Po planowanym spotkaniu dowiemy się, czy dojedzie do porozumienia czy do strajku.

Więcej o sporze w Yazaki możecie znaleźć w naszych wcześniejszych artykułach.

Najnowsze informacje z Mikołowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.