Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

W Urzędzie Miejskim płatność kartą?

  • Dodano: 2017-08-22 16:30, aktualizacja: 2017-08-23 12:11

Mikołowski magistrat przymierza się do wprowadzenia udogodnień dla mieszkańców korzystających z usług urzędu. Do UM mają zostać wprowadzone terminale płatnicze. Projekt uchwały w tej sprawie doczeka się głosowania podczas najbliższej sesji Rady Miasta.

Władze miasta postanowiły skorzystać z programu oferowanego przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową S.A. Celem projektu ma być upowszechnianie w administracji publicznej płatności bezgotówkowych. MR wprowadza nowoczesne rozwiązania dotyczące przelewów drogą elektroniczną płaconych za pośrednictwem terminali POS w urzędach wojewódzkich, marszałkowskich, urzędach miast i gmin, starostwach powiatowych, a w przyszłym roku również w Policji.

Program pilotażowy potrwa dwa lata i pozwoli na zapłatę podatków za pomocą kart płatniczych i smartfonów, jest całkowicie darmowy zarówno dla urzędu, który nie wnosi żadnych opłat za uczestnictwo i dla jego klientów.

Projekt w tej sprawie pojawił się na początku sierpnia, jednak by wprowadzić go w życie trzeba kilku kroków administracyjnych:

- Aby UM Mikołów mógł uczestniczyć w realizacji tego programu Rada Miasta musi przyjąć uchwałę i taka uchwała będzie procedowana na najbliższej Sesji Rady Miejskiej. Zależy nam na udziale w tym programie, bo możliwość płatności kartą płatniczą jest sporym udogodnieniem dla mieszkańców. Opinie na temat projektu tej uchwały wyda Komisja Budżetowa, a jej posiedzenie odbędzie się w poniedziałek 28 sierpnia - informuje sekretarz miasta, Jakub Jarząbek.

Jeśli radni poprą pomysł wprowadzenia płatności bezgotówkowych to już wkrótce klienci Urzędu Miasta będą mogli zapomnieć o przymusie wypłaty gotówki z okolicznych bankomatów.

Najnowsze informacje z Mikołowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.