Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

W Mikołowie powstanie park linowy? Jest taki pomysł mieszkańców!

 • Dodano: 2019-10-20 19:30

Dzieciaki z Kamionki już wkrótce będą miały okazję na prawdziwe małpie figle! Jeden z mieszkańców dzielnicy postanowił zadbać o najmłodszych i zgłosić do tegorocznego BO projekt budowy mini parku linowego!

Park linowy to atrakcja, której popularność stale rośnie. Sieć połączeń lin zamontowana na drzewach lub specjalnej drewnianej ramie służy do bezpiecznej zabawy na wysokości i rozwoju psychomotorycznego najmłodszych. Wiele tego typu konstrukcji cieszy się powodzeniem w miastach ościennych. Parki linowe powstały m.in. w Gliwicach, Tychach, a także na terenie Parku Śląskiego.

Z podobną inicjatywą, choć na zdecydowanie mniejszą skalę, dostosowaną do potrzeb najmłodszych mieszkańców Kamionki (i nie tylko, gdyż pomysł został zgłoszony do puli projektów „dużych” – dawniej ogólnomiejskich) wyszedł Wacław Cybulski.

Jego projekt dotyczy budowy niskiego parku linowego przy istniejącym placu zabaw przynależącym do Przedszkola nr 4 przy ul. Katowickiej 132.

Mini Park Linowy zapewni aktywne spędzanie czasu w rodzinnym gronie. Dzięki niskiej konstrukcji jest to bezpieczna zabawa dla najmłodszych. Poza zabawą i rozwojem ruchowym, park zapewni dawkę adrenaliny oraz wpłynie na kształtowanie u dzieci samodzielności i pewności siebie. Mini Park Linowy będzie ogólnodostępny dla wszystkich mieszkańców oraz będzie pierwszym takim obiektem na terenie Mikołowa – promuje swój pomysł.

Stworzenie mini parku linowego ma kosztować dokładnie 200 tys. złotych, a koszt materiałów i montażu konstrukcji został wyceniony na 190 tysięcy.

Zagłosujecie na ten projekt w tegorocznej edycji mikołowskiego Budżetu Obywatelskiego? Przypominamy, że głosowanie rusza już w najbliższy piątek, 25 października!

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Jorguś

  "Przypominamy, że głosowanie rusza już w najbliższy piątek, 25 października!" Jak może odbywać się głosowanie kiedy nadzór prawny wojewody uznał zarządzenie burmistrza "Zarządzenie Burmistrza Mikołowa w sprawie harmonogramu oraz wzorów dokumentów obowiązujących podczas realizacji budżetu obywatelskiego na rok 2020.pdf" za niezgodne z prawem i je uchylił. Rozumiem, że w Polsce w "państwie teoretycznym" to najmniejszy problem.

 • jorguś

  Zasadniczo zgadzam się z Tobą ale proszę zmień nick bo tego używam JA od zawsze...

 • Jorguś77

  Ok. Jestem teraz Jorguś77

 • radny

  Jorg-skończ już.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.