Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

W Mikołowie powstanie blisko 150 nowych mieszkań

  • Dodano: 2017-08-22 13:15

Spółka Murapol Projekt wygrała przetarg rozpisany przez Mikołowską Spółdzielnię Mieszkaniową. W ten sposób deweloperowi udało się kupić blisko 18 tysięcy metrów kwadratowych terenu za 1,41 mln zł netto. Dzięki temu powstanie 147 nowych lokali mieszkalnych.

Pod koniec lipca sfinalizowany został przetarg Mikołowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która zdecydowała się sprzedać teren o łącznej powierzchni 17.658 m2 przy ul. Skalnej w Mikołowie. Obejmuje on cztery działki wielkości rzędu 299 m2, 6.018 m2, 6.068 m2 i 5.273 m2. Cena wywoławcza wynosiła ponad 1,126 mln złotych. Ostatecznie spółka zależna Murapolu - Murapol Projekt wylicytowała całość terenu za kwotę 1,41 miliona złotych.

- Warunkowa umowa sprzedaży nieruchomości powinna zostać zawarta w terminie 60 dni od daty przetargu. Umowa przenosząca własność nieruchomości zostanie zawarta po bezskutecznym upływie terminu na skorzystanie z prawa pierwokupu przez Burmistrza Mikołowa lub w razie złożenia przez Burmistrza Mikołowa oświadczenia o nieskorzystaniu z prawa pierwokupu. Spółka zależna planuje realizację na nieruchomościach projektu deweloperskiego obejmującego budowę ok. 147 lokali mieszkalnych, o łącznej powierzchni użytkowej ok. 6 500 m2 - czytamy w komunikacie Murapolu.

W rozmowie z naszą redakcją rzecznik mikołowskiego UM potwierdził, że nie ma informacji, by władze miejskie miały skorzystać z prawa pierwokupu.

Murapol to ogólnopolski holding inwestycyjny, która od lat działa w branży budownictwa mieszkalnego. Na Śląsku spółka działa prężnie m.in. na terenie Katowic, sprzedając lokale mieszkalne na osiedlach Śląskie Ogrody, Bażantów i Nowy Bażantów. Mieszkania Murapolu dostępne są także w Tychach i Siewierzu.

Najnowsze informacje z Mikołowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • marta

    Uważam, że to rażąco niska kwota. Niegospodarność spółdzielni (tej i zresztą wielu innych) zostaje ogłoszona jako sukces. Smutne.

  • TT

    Jeżeli to okazja to trzeba było kupić

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.