Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

W Łańcuch Czystych Serc

  • Dodano: 2017-09-14 09:00

12 września na rynku w Mikołowie odbyła się XIV edycja programu „Łańcuch Czystych Serc”. Tradycyjnie już w wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele mikołowskiej i śląskiej policji, a także Komendy Głównej Policji.

Kilkaset osób, w tym m.in. parlamentarzyści, samorządowcy, mundurowi oraz licznie zgromadzona młodzież. Wszyscy trzymali się za ręce w geście wyrażającym sprzeciw wobec narkotyków i alkoholu. Głównym, a zarazem wieloletnim działaczem i inicjatorem przedsięwzięcia jest pan Tadeusz Rosa.

O godz. 13.00 na mikołowskim rynku zawyły syreny, a kilkaset osób trzymających się za ręce wyrażało sprzeciw wobec zjawiskom narkomanii oraz alkoholizmu. Tym wspólnym gestem wszyscy zebrani głosili ideę mówiącą zdecydowane „NIE” używkom takim, jak narkotyki, alkohol, dopalacze oraz innym substancjom psychotropowym mającym negatywny i niszczący wpływ na ludzki organizm. "Łańcuch Czystych Serc" to przedsięwzięcie w dziedzinie nowoczesnej i kreatywnej profilaktyki aktywizującej młodych ludzi do kształcenia zachowań prozdrowotnych, adresowane jednocześnie do młodzieży i dorosłych, symbolicznie do CAŁYCH RODZIN.

Głównym inicjatorem przedsięwzięcia jest pan Tadeusz Rosa, który prowadzi aktywną działalność profilaktyczną na rzecz zapobiegania narkomanii oraz alkoholizmowi, kierowaną głównie do młodzieży. W wydarzeniu uczestniczyli parlamentarzyści, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, mundurowi, przedstawiciele firm i instytucji, ale przede wszystkim młodzież ze szkół naszego powiatu, wśród której znazlazłą się grupa zreszona w mikołowskiej inicjatywie PaT. Podobnie jak w latach poprzednich, także w tym roku akcję czynnie wspierali policjanci z Mikołowa, mundurowi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Komendy Głównej Policji. Nie zabrakło także policyjnych maskotek: Sznupka i sierżanta Hektora.

Najnowsze informacje z Mikołowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.