Wiadomości z Mikołowa

W II LO w Mikołowie powstała pracownia "Ekozakątek Pileckiego"

  • Dodano: 2022-11-28 07:45, aktualizacja: 2022-11-28 08:05

"Ekozakątek Pileckiego" - tak nazywa się nowa pracownia otwarta w piątek w II Liceum Ogólnokształcącym im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Mikołowie. Jej utworzenie było możliwe dzięki dofinansowaniu w kwocie 40 tysięcy złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Wszystko dzięki wygranej projektu mikołowskiej szkoły w organizowanym co roku przez WFOŚiGW konkursie „Zielona Pracownia”. 10 tyś. zł na remont i doposażenie nowej sali biologiczno-geograficznej dołożyło Starostwo Powiatowe w  Mikołowie.

EKOzakątek Pileckiego w II LO w Mikołowie

W jej uroczystym otwarciu uczestniczyli m.in. reprezentujący organ prowadzący mikołowskie liceum: Starosta Mikołowski Mirosław Duży, wicestarosta Tadeusz Marszolik, członkini Zarządu Powiatu Grażyna Nazar oraz przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Powiatu Mirosława Lewicka. WFOŚiGW reprezentował jego wiceprezes Adam Lewandowski.   

W uroczystościach uczestniczyły również uczennice z "Pileckiego" oraz dyrektor a także wicedyrektor tej szkoły: Renata Grzegorczyk i Aleksandra Stodółka. Obecni byli współpracujący z placówką przedstawiciele Śląskiego Ogrodu Botanicznego, m.in. jego dyrektor Piotr Kojs.

W trakcie otwarcia licealistki zaprezentowały możliwości multimedialnej tablicy i nowoczesnych pomocy dydaktycznych do nauki biologii oraz geografii. Jest to druga w naszym powiecie uruchomiona w ostatnich dniach taka pracownia. Wcześniej "Zielona Pracownia" otwarta została w ZSP w Ornontowicach.

ekozakątek pileckiego

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również