Wiadomości z Mikołowa

W ciągu 4 lat wyłudził blisko milion złotych. Odpowie między innymi za oszustwa podatkowe

  • Dodano: 2021-01-14 07:00, aktualizacja: 2021-01-13 19:29

Policjanci z mikołowskiej komendy zajmujący się przestępczością gospodarczą zatrzymali 40-letniego mieszkańca powiatu gliwickiego, który odpowie między innymi za poświadczanie nieprawdy oraz przestępstwa podatkowe.

W latach 2014-2018, 40-letni mieszkaniec powiatu gliwickiego prowadził na terenie Mikołowa działalność gospodarczą w zakresie usług budowlanych. Jak wynika z materiału dowodowego zebranego w śledztwie, przedsiębiorca dopuścił się w tym czasie wielu przestępstw, w tym skarbowych.

Mężczyzna wystawił szereg fikcyjnych faktur na usługi, które nigdy nie zostały wykonane, pobierając za to od swoich kontrahentów opłatę w wysokości 10% wartości faktury. Śledczy przypisują mu także oszustwa związane z zaciąganymi od znajomych pożyczkami, których 40-latek nie miał zamiaru spłacić.

Jak ustalili policjanci, dodatkowo podatnik, oprócz całkowicie fikcyjnych dokumentów, wystawiał także nierzetelne faktury oraz nie odprowadzał należnego podatku, czym naraził Skarb Państwa na uszczuplenie w kwocie ponad 600 tysięcy złotych. Wraz z kwotami wynikającymi z zaciągniętych pożyczek, przez te wszystkie lata na konto mężczyzny wpłynęło blisko milion złotych.

Akt oskarżenia w jego sprawie właśnie trafił do sądu. Śledczym zabezpieczyli majątek 40-latka w postaci należącej do niego nieruchomości oraz gotówki. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.