Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

V Festiwal Nauki

  • Dodano: 2013-03-18 14:15

Czy potrafimy różnić się pięknie? - na tak postawione pytanie starano się odpowiedzieć w trakcie zorganizowanego po raz piąty Powiatowego Młodzieżowego Festiwalu Nauki, który w tym roku odbył się 14 marca w MDK w Mikołowie. Witając zaproszonych gości Joanna Urantówka, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Mikołowie-Bujakowie, pomysłodawczyni festiwalu przypomniała najważniejsze wydarzenia z poprzednich edycji.

– Pierwszy był poświęcony Ziemi w Kosmosie, w trakcie drugiego staraliśmy się udowodnić, że matematyka jest wszędzie. Na kolejnych dwóch pokazywaliśmy czym jest magia ruchu i udowadnialiśmy tezę, że małe jest piękne. Zajmowaliśmy się różnymi zagadnieniami od matematyki po literaturę  i zapraszaliśmy  wielu wykładowców i specjalistów – przyznała.

W tym roku festiwal obchodził swój miały jubileusz co stało się okazją do podziękowań dla władz samorządowych, sponsorów i nauczycieli. Wręczono również nagrody uczniom, między innymi uczestnikom konkursu filmowego i plastycznego. Najważniejszą częścią były prezentacje stoisk przygotowanych przez uczniów poszczególnych szkół. Uczniowie ZST Aleksander Golek, Dariusz Kurzak oraz ich opiekun Piotr Wypiór zaprezentowali w jak różny sposób można wykorzystać techniki fotograficzne oraz w jaki sposób tworzy się trójwymiarowe obrazy komputerowe.


Uczniowie z ZS nr 2 w Borowej Wsi  przedstawili w skrótowej formie cztery główne religie: judaizm, islam, chrześcijaństwo, buddyzm oraz różnice religijne i kulturowe pomiędzy nimi.  Z kolei licealiści z Miarki pokazali na jakie niebezpieczeństwa narażeni się pracujący pod ziemią górnicy.

 

Najnowsze informacje z Mikołowa w Twojej skrzynce e-mail.

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.