Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Ulica Szafranka stała się deptakiem

  • Dodano: 2018-09-25 12:00, aktualizacja: 2018-09-27 08:03

Od jakiegoś czasu możemy cieszyć się nową nawierzchnią na jednej z centralnych ulic Mikołowa. Z estetycznym przeobrażeniem tego miejsca wiąże się jednak zmiana organizacji ruchu.

Zniknął asfalt, pojawiła się nawiązująca kolorystycznie, estetycznie  i gatunkowo, do tej jaką znamy z miejskiego rynku kostka brukowa. Z końcem wakacji doczekaliśmy się także końca remontu ulicy Szafranka, która z zamkniętej drogi przeobraziła się w deptak, który prowadzi zarówno na Planty, Starówkę, jak i w stronę ul. Konstantego Prusa. Na utworzonym tym samym ciągu pieszym ruch samochodowy został ograniczony do dojazdu mieszkańców do swoich posesji.     

Przy budowie nie obyło się bez kontrowersji, gdyż początkowo w zamyśle miejskich urzędników ulica Szafranka miała być drogą jednokierunkową od ul. Miarki w kierunku ul. Prusa.

Rozpisany wiosną przetarg wygrała katowicka firma OS-BUD. Koszt przeprowadzenia inwestycji to zgodnie z ofertą zwycięzcy blisko 950 tys. złotych. Remont dotyczył drogi na całej długości – od progu zwalniającego od strony ul. Miarki po włączeniu do ul. Prusa i był realizowany w 3 etapach.

Podoba się Wam ulica Szafranka po remoncie? Czekamy na Wasze komentarze!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.