Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Ulica Prawa i Sprawiedliwości w Mikołowie?

 • Dodano: 2019-07-18 15:00

Do Urzędu Miasta wpłynęła petycja o nazwanie jednej z ulic imieniem Prawa i Sprawiedliwości. Pomysłem jednego z mieszkańców Mikołowa zajmą się miejscy radni pod koniec sierpnia.

Zarówno prawo, jak i sprawiedliwość są ważne dla wszystkich mieszkańców Mikołowa, co uzasadnia prośbę – czytamy w argumentacji petycji, która wpłynęła ponad tydzień temu, 7 lipca do Urzędu Miasta w Mikołowie.  

Anonimowy autor (dane nie zostały podane naszej redakcji ze względu na RODO – przyp. red.) chciałby w ten sposób nadać ulicy nazwę kojarzącą się - choć nie zostało to wyrażone wprost - z partią Jarosława Kaczyńskiego. Ulica prawa i sprawiedliwości miałaby pojawić się na między ulicami Długą i Strzechy.

Zgodnie z najnowszą informacją kierownik Biura Geodezji I Gospodarowania Przestrzenią petycja została przekazana pod obrady Rady Miejskiej. Najpierw jednak musi zebrać się Komisja Skarg, Wniosków i Petycji, która przedyskutuje inicjatywę jednego z mikołowian i zaopiniuje ją pozytywnie lub negatywnie. Najbliższa sesja RM zostanie zwołana dopiero 27 sierpnia, zatem pomysłodawca będzie musiał zaczekać na werdykt miejskich radnych do końca wakacji.

Opinię w tej sprawie mogą wydać jedynie radni, co wynika z art. 18 ust. 2 pkt 13 ustawy o samorządzie gminnym. 

Przypomnijmy, że wiosną pojawił się pomysł poświecenia jednej z mikołowskich ulic... Rycerzom Jedi. Autor pomysłu jako argument za nadaniem takiej nazwy ulicy podawał miłość swojego syna do kultowej serii filmów Gwiezdne Wojny. Radni nie przychylili się do tej idei i petycja w tej sprawie została odrzucona.

„Prawo, jak i sprawiedliwość są ważne dla wszystkich mieszkańców Mikołowa”. Czy na pewno? Nie wskazują na to wyniki ostatnich wyborów – zarówno do Parlamentu Europejskiego, jak i ubiegłorocznych samorządowych. W majowym głosowaniu PiS uzyskał poparcie w Mikołowie na poziomie 37,74 proc. (Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni uzyskała 46,18 proc.), a w październikowych wyborach samorządowych zwyciężył Obywatelski Komitet Samorządowy z poparciem 25.26 proc. oddanych głosów ważnych. Prawo i Sprawiedliwość cieszyło się poparciem na poziomie 19,06 proc., co pozwoliło wejść do Rady Miasta czterem przedstawicielom tego ugrupowania – Stanisławie Hajduk-Bies, Annie Chrapek-Budacz, Grażynie Ostafin i Adamowi Zawiszowskiemu.

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Janka

  Nie życzę sobie mieć takiej nazwy ulicy w Mikołowie. Już wystarczy, niedługo wylezą z lodówki!

 • Rybka

  Ja natomiast proponuję ulicę bajarza smoleńskiego wszech czasów AM ,jako dojście do szaletów miejskich.Nie życzę sobie ,żeby ci kuglarze polityczni gdziekolwiek mieli miejsce na upamiętnienia swojego dziadostwa do jakiego doprowadzają cały kraj.

 • PRL

  Towarzysze, obywatele ludu pracujący Mikołowa ,, coś mi to przypomina ..

 • Lili

  Wstyd tam mieszkać

 • Mieszkanka Powiatu

  Ja tez się wstydzę-do dzisiaj Szpital Powiatowy znajduje się przy ulicy Waryńskiego.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.