Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Trzeci etap mediacji za pracownikami Yazaki

  • Dodano: 2017-10-21 12:00

Ciąg dalszy ustaleń płacowych pomiędzy zakładową Solidarnością i zarządem YAZAKI AUTOMOTIVE PRODUCTS POLAND. Związkowcy wzięli pod uwagę możliwość uzależnienia podstawy wypłaty od stażu pracy. Do tej pory obie strony nie doszły do porozumienia w sprawie propozycji płacowych. Kolejne spotkanie mediacyjne ma odbyć się z końcem października.

W środę przedstawiciele zakładowych NSZZ Solidarność po raz trzeci usiedli do mediacyjnego stołu z zarządem firmy. W negocjacjach wziął udział oddelegowany z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej mediator. Przypominamy, że w mikołowskim YAZAKI od 21 lipca b.r. trwa spór zbiorowy, którego powodem jest rozbieżność w zakresie postulatów płacowych zgłoszonych przez zakładowe związki zawodowe.

Spotkanie upłynęło na doprecyzowaniu żądań płacowych NSZZ i określeniu możliwości finansowych firmy. Związkowcy zapowiedzieli, że przeanalizują oczekiwania związane z podstawą wynagrodzenia, ale nie przystali na propozycję podwyżek określonych przez zarząd Yazaki, odpowiadających finansowej kondycji zakładu. Podczas kolejnego spotkania zamierzają przedstawić zmodyfikowaną wersję żądań płacowych. Ponowne rozmowy rozpoczną się 30 października.

Rozmowy były trudne, ale nadal zależy nam tak samo na zakończeniu mediacji. Oferujemy pensję wyższą o 150 złotych dla pracowników zatrudnionych do 2 lat, pensję wyższą o 150 złotych dla pracowników zatrudnionych 2 lata i mniej, pensję wyższą o 200 złotych dla pracowników zatrudnionych od 2 lat do 10 lat, a pensję wyższą o 225 złotych dla pracowników zatrudnionych 10 lat i więcej. To realna propozycja podwyżek, którą proponujemy naszym pracownikom – tłumaczy Marta Turczyk, Human Resources Manager w YAZAKI.

Przypominamy, że zakładowa Solidarność w swoich postulatach dąży do zwiększenia płac dla wszystkich pracowników o 500 złotych brutto miesięcznie, zwiększenia dodatków stażowych, zwiększenia premii świątecznej z 800 zł netto do 1500 zł netto, wydłużenia przerw w pracy do 20 minut (większych niż długość zakładana przez kodeks pracy) i wprowadzenia dwóch dodatkowych dni wolnych (Wigilia i Sylwester).

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.