Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Trwa zbiórka pieniędzy dla poszkodowanych w pożarze w Ornontowicach

  • Dodano: 2017-09-07 11:15, aktualizacja: 2017-09-08 08:39

Bliscy jednej z poszkodowanych rodzin rozpoczęli zbiórkę pieniędzy, aby pomóc tym, którzy stracili cały dobytek w pożarze z 17 sierpnia. Potrzeba 10 tysięcy złotych.

Pieniądze mają trafić do trzech najbardziej poszkodowanych rodzin, które w wyniku pożaru i późniejszej akcji gaśniczej straciły mieszkania i niemal cały swój dobytek. Sprawa jest o tyle poważna, że natychmiastowej pomocy potrzebuje półtoraroczna Amelia, która wkrótce ma rozpocząć dializy do przeszczepu nerki, a w tej chwili jej rodzina nie ma nawet własnego lokum.

Pożar wybuchł 17 sierpnia po południu w jednym z bloków przy ul. Grabowej w Ornontowicach. Ogień został zaprószony przez pracowników budowlanych, którzy akurat remontowali dach budynku. W gaszeniu pożaru uczestniczyło 26 zastępów straży pożarnej m.in. z Mikołowa, Knurowa i Rudy Śląskiej, a ewakuacji wymagało 30 mieszkańców. Chociaż nikt nie został ranny, kilka rodzin nie może wrócić do swoich mieszkań. Stąd wziął się pomysł organizacji zbiórki na rzecz pomocy rodzinom, które dotknęła tragedia.

Pieniądze można wpłacać poprze portal zrzutka.pl. Do dziś zebrano blisko połowę potrzebnej kwoty, a zbiórka potrwa do końca września.

Najnowsze informacje z Mikołowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.