Wiadomości z Mikołowa

Troje mikołowian ze stypendium Prezesa Rady Ministrów

  • Dodano: 2017-10-09 12:15

„Złota Trójka” z Mikołowa otrzymała w tym roku szkolnym prestiżowe stypendium rządowe. W sumie, powiat mikołowski może poszczycić się piątką najlepszych uczniów, gdyż na liście stypendystów znalazły się również dwie uczennice ze szkół w Łaziskach Górnych i Ornontowicach.

Łącznie pięcioro młodych mieszkańców powiatu mikołowskiego może cieszyć się z prestiżu i gratyfikacji finansowej, jakie wiążą się z otrzymaniem stypendium Prezesa Rady Ministrów. To wyjątkowe w skali kraju wyróżnienie jest przyznawane uczniom szkół ponadpodstawowych, w których nauka kończy się uzyskaniem świadectwa dojrzałości. Laureatami zostają uczniowie, którzy otrzymali w minionym roku szkolnym promocję z wyróżnieniem, uzyskując najwyższą średnią ocen w swojej szkole. Stypendium może również przypaść w udziale uczniowi, który wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy i uzyskuje w niej najwyższe wyniki, a z pozostałych zakresów wiedzy jest co najmniej dobry.

Każda ze szkół ma możliwość przedstawienia komisji weryfikującej wnioski wyłącznie jednego kandydata do otrzymania stypendium. W tym roku otrzymali je:

Wszystkich stypendystom serdecznie gratulujemy!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.