Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Tak będzie wyglądać 27. Finał WOŚP w powiecie!

  • Dodano: 2019-01-12 18:30

Koncerty, pokaz iluzjonisty, laboratorium robotyki czy karaoke – to i wiele innych atrakcji czeka nas podczas imprez organizowanych w ramach 27. Finału WOŚP w gminach powiatu mikołowskiego.

Gdyby ktoś miał plany uczestnictwa w poszczególnych Finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we wszystkich gminach naszego powiatu to zapowiadamy – nie dacie rady. Warto jednak zapoznać się z bogatymi programami imprez, by wybrać to, co nas interesuje najbardziej i stworzyć plan na niedzielę.

Bogaty program podczas 27. Finału przygotował lokalny Sztab WOŚP w Łaziskach Górnych. Wydarzenie rozpocznie się o 10.00, a zakończenie planowane jest na godzinę 21.00 i odbędzie się w Miejskim Domu Kultury. W programie Bal Karnawałowy dla dzieci (konkurs na najciekawsze przebranie), występ Orkiestry KWK “Bolesław Śmiały”, pokazy w mobilnym planetarium w SP nr 1, konkursy przygotowane przez OSP Łaziska Górne. O 13.00 zaplanowano trening z Hammers Łaziska Górne, od 15.00 do 17.00 odbędą się zajęcia z Robotyki Lego. Występy artystyczne rozpoczną się o 14.30 od koncertu uczniów Ogniska Muzycznego MDK, zespołów Arabeska, Radość i pokazu capoeiry. O 16.30 doświadczymy magii iluzjonisty Adriana Mitoraja. Później czekają nas występy Alexandra Martineza, finalisty Mam Talent, Michaliny Starosty, grupy Baba z Chopym. Chwilę przed dwudziestą zaprezentuje się Teatr Ognia LIvidus Ignis. O 20.00 zobaczymy Światełko Do Nieba, a później zagrają The Station i Autentikos.

Od godziny 10.00 do zakończenia finału odbywać się będą liczne licytacje. Między innymi do wylicytowania będzie: okładka w Gazecie Łaziskiej, współprowadzenie audycji Mega Biba w Radiu Express, trening z piłkarzami Polonii Łaziska na stadionie Śląskim w Chorzowie, rower Hammer Cardio XT5, lot paralotnią oraz szybowcem oraz wiele innych.
Organizatorami 27 Finału są: SP nr 3 im. Mikołaja Kopernika, 1 Szczep Drużyn Harcerskich i Zuchowych „ŁAZISKA”, SP nr 5 im. Powstańców Śląskich oraz Miejski Dom Kultury.

W Ornontowicach Sztab WOŚP będzie miał siedzibę w Zespole Szkolno-Przedszkolnym. Główne atrakcje rozpoczną się na sali gimnastycznej placówki o 15.00 od występu artystycznego uczniów szkoły. Później czekają nas dwa pokazy Szkoły Tańca standard, z przerwą na koncert Gliwickiej Szkoły Suzuki. Krótko po 16.00 zobaczymy pokaz cheerleaderek i występ Szkoły Tańca Dancelook Ornontowice. Poza tym, dla darczyńców przygotowano strefę karaoke, bufet i kawiarenkę, a od 17.00 do 19.50 można będzie wziąć udział w licytacjach darów. Równo o 20.00 nad boiskiem GKS Gwarek rozbłyśnie Światełko do Nieba. Uczniowie szkoły będą kwestować przy ornontowickim kościele przed i po każdej Mszy Świętej.

Orzesze rozpocznie Finał o 16.00 w Sztabie WOŚP w Szkole Podstawowej nr 3 w Orzeszu – Zawadzie. Najmłodsi będą mogli bawić się w strefie zabaw, gier i karaoke, a mało odkrywcy z pewnością zawitają do specjalnego Laboratorium Robotyki. Tuż po 17.00 przed gośćmi wystąpią uczniowie szkoły z koncertem świątecznym, a później na scenie wyjdzie grupa SHOWMAN. Organizatorzy przygotowali także licytacje gadżetów. Dla wszystkich otwarty będzie bufet. Tradycyjnie o 20.00 zobaczymy Światełko do Nieba.

Wyry organizują Finał WOŚP w gostyńskim Domu Kultury. Start imprezy o 16.00, a w programie m.in. Kuźnia Talentów, występy kółka muzycznego gostyńskiego przedszkola, kółka tanecznego Domu Kultury, a także koncerty Chóru Zorza, Makula Band i Banita Band.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.