Wiadomości z Mikołowa

Szkoły z powiatu mikołowskiego znów poza rankingiem miesięcznika „Perspektywy”

  • Dodano: 2021-01-28 14:45

Miesięcznik „Perspektywy” 27 stycznia 2021 roku opublikował najnowszy ranking uwzględniający 500. najlepszych liceów ogólnokształcących i 300. najlepszych techników w Polsce. Niestety, jury, które sporządziło Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2021 nie ma dobrych wieści dla mieszkańców Mikołowa i powiatu mikołowskiego.

Okazuje się, że do głównej pięćsetki nie zakwalifikowało się żadne z liceów i techników powiatu mikołowskiego. I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki zajmuje 713. miejsce w Polsce (spadek z 683., na którym znajdowało się w 2020 roku), a w skali wojewódzkiej sklasyfikowano je na 78. miejscu. Tym sposobem, otrzymało tarczę tzw. Brązowej Szkoły.

W rankingu znajdziemy także Technikum w mikołowskim Zespole Szkół Technicznych, które w skali kraju zajęło 409. miejsce (skok z 463. pozycji, w przypadku techników premiowanych jest 300. miejsc), a na Śląsku zajmuje 61. lokatę. Dalekie miejsce zajmuje także Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych z Ornontowic (poza pierwszą pięćsetką), w województwie jest natomiast 99.

Szkoły z powiatu mikołowskiego znów poza głównym rankingiem miesięcznika "Perspektywy"

Licea ogólnokształcące oceniane są za pomocą trzech kryteriów - sukcesów szkoły w olimpiadach (25 proc. ogólnej oceny), wyników matury z przedmiotów obowiązkowych (30 proc.) i rezultatów z przedmiotów dodatkowych (45 proc.). Do sporządzenia rankingu wykorzystywane są dane ze źródeł zewnętrznych wobec poddanych ocenie szkół.

Ich źródłem są protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych i dane Systemu Informacji Oświatowej. Kryteria oceny techników są niemal identyczne z metodologią stosowaną w przypadku liceów. Dodatkowy czynnik stanowią wyniki egzaminu zawodowego (30 proc. ogólnej oceny).

W ostatnich dniach mówiliśmy również o: Ognisko Pracy Pozaszkolnej w nowym miejscu? Starostwo Powiatowe rozpisało konkurs

Na portalu MojMikolow.pl pisaliśmy na temat: Nietypowy 29. Finał WOŚP w Mikołowie. Co sztab przygotował dla mieszkańców?

Zajrzyj także do: Wnioski o nagrody artystyczne i sportowe Burmistrza Mikołowa do 31 stycznia!

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • jorg

    Jakoś mnie to nie dziwi Mikołów tonie przez takich włodarzy jak nasz burmistrz :(

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.