Wiadomości z Mikołowa

Święto Policji w mikołowskim garnizonie

  • Dodano: 2016-07-15 07:45, aktualizacja: 2016-08-30 14:38

W minioną środę w Miejskim Domu Kultury w Mikołowie odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. W obecności zaproszonych gości 74 policjantów odebrało nominacje na wyższe stopnie policyjne. Akty mianowania wręczył mundurowym Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn oraz pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie podinsp. Rafał Głuch.


Obchody święta policji w Mikołowie rozpoczęły się punktualnie o godz 11 w Miejskim Domu Kultury w Mikołowie. W uroczystości uczestniczyło wielu zaproszonych gości: Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, sądu i prokuratury, duchowieństwo, a także instytucji i placówek współpracujących z mikołowską policją w działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Uroczystościom przewodniczył szef mikołowskiej Policji podinspektor Rafał Głuch, który wspólnie z insp. Romanem Rabszynem wręczył 74 mundurowym mianowania na wyższe stopnie służbowe.

Burmistrz Mikołowa wraz z Starostą Mikołowskim za wzorową postawę, rzetelne wykonywanie obowiązków służbowych, dzięki czemu podnoszone jest społeczne poczucie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu mikołowskiego nagrodził 13 mundurowych oraz wyróżnił 6 pracowników cywilnych w dowód uznania za bardzo duże zaangażowanie w pracy na rzecz komendy. Do grona wyróżnionych dołączyli również dwaj policjanci i pracownica korpusu służby cywilnej z łaziskiego komisariatu, którzy za osiągnięte wyniki i zaangażowanie w pracy i służbie otrzymali nagrody od Zastępcy Burmistrza Łazisk Górnych. Burmistrz Orzesza dodatkowo wyróżnił 1 policjanta za zaangażowanie w pracy. Pani Wójt Gminy Wyry wyróżniła oraz ufundowała nagrody za osiągnięte wyniki dla 2 funkcjonariuszy. Ponadto nagrodzono 3 laureatów Konkursu Dzielnicowego Roku 2015 powiatu mikołowskiego. Nagrody otrzymali również policjanci, którzy wywalczyli wicemistrzostwo Polskie w IV Ogólnopolskich Mistrzostwach Policjantów w Zakresie Pierwszej Pomocy w Słupsku, którym nagrody wręczył Kierownik Obszaru Działania Tychy Województwa Pogotowia Ratunkowego.

Szef mikołowskiej jednostki podinsp. Rafał Głuch wyraził swoje uznanie dla policjantów za ich odpowiedzialną i rzetelną służbę. Składając podziękowania szef mikołowskich mundurowych nie zapominał o pracownikach korpusu służby cywilnej, których zapał do pracy i oddanie podkreśla przy każdej ważnej uroczystości. Oprócz awansów i wyróżnień stróże prawa otrzymali również mnóstwo życzeń oraz gorących podziękowań za codzienną służbę od zgromadzonych gości. Słowa uznania, podkreślenia wzorowej współpracy i wsparcia dalszych przedsięwzięć pojawił się we wszystkich życzeniach.

Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, wraz z którą na wiolonczeli miała przyjemność zaprezentować się sierż. szt. Bogusława Dudek.

http://www.slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/50/50-359615.mp4

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.