Wiadomości z Mikołowa

Stypendia dla mikołowskich licealistów

  • Dodano: 2021-09-24 09:30

22 września w dwóch mikołowskich liceach odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Starosty Mikołowskiego za rok szkolny 2020/2021.

Stypendyści z dwóch mikołowskich szkół

Jako pierwsi otrzymali je uczniowie II Liceum Ogólnokształcące, których było 15, zaś licealiści z Miarki odebrali je w auli szkoły. W tej placówce utrzymało je 71 osób, najwięcej ze wszystkich szkół prowadzonych przez powiat mikołowski.

W obu liceach wręczali je starosta Mirosław Duży, członkini Zarządu Powiatu Grażyna Nazar, przewodniczącą Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Mirosława Lewicka. Obecna była również Iwona Smorz, naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu oraz Renata Grzegorczyk, dyrektor II LO. im. rotmistrza Witolda Pileckiego, zaś w I LO im. Karola Miarki wicedyrektor Adam Loska. Były gratulacje dla wyróżnionych, słowa zachęty do dalszej nauki, a także dyplomy i drobne upominki.

W tym roku ogółem stypendiami Starosty Mikołowskiego nagrodzono 175 uczniów, w tym 106 – uczennic i 69 – uczniów. Każdy z nich otrzymał 2 000 zł. Nagrody te przyznawane są w trzech kategoriach; za wybitne wyniki w nauce – 149 uczniów, za wybitne osiągnięcia w nauce – 5 uczniów, za wybitne osiągnięcia sportowe – 21 uczniów.

23 września stypendia wręczane były również w ZST Mikołów, ZSP w Ornontowicach, ZSS nr 2 w Mikołowie oraz ZSEiU w Łaziskach Górnych.

Pełny wykaz nazwisk stypendystów w zakładce Stypendia Starosty Mikołowskiego za rok szkolny 2000/2021

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.