Wiadomości z Mikołowa

Spotkanie w ramach międzynarodowego projektu "Innovation And Transformation In Education"

  • Dodano: 2021-11-25 08:45, aktualizacja: 2021-11-25 09:01

W dniach 17-21.11.2021 odbyło się 2. Międzynarodowe Spotkanie w ramach projektu “Innovation and Transformation in Education” realizowanego w ramach program Erasmus +. Gmina Mikołów jest Partnerem w projekcie i uczestniczy w jego realizacji wraz z Unwersytetem Śląskim oraz uczelniami wyższymi i instytucjami partnerskimi z Turcji, Łotwy i Włoch. Przedmiotem projektu jest wymiana dobrych praktyk odnośnie innowacyjnych metod nauczania.

"Innovation and Transformation in Education"

Mikołów odwiedziło 17 gości z zagranicy z miasta Bilecik w Turcji oraz z miasta Daugavpils z Łotwy. Włoscy partnerzy uczestniczyli w formule w spotkaniu w formule online. Podczas pobytu w Mikołowie zagraniczni goście uczestniczyli w warsztatach projektowych, odwiedzili Miejską Placówką Muzealną, Przedszkole nr 11 im. Leśnych Ludków. W piątek odwiedzili Uniwersytet Śląski w Katowicach, a sobota upłynęła pod znakiem wycieczki do Krakowa i Kopalni Soli w Wieliczce.

Spotkanie było niezwykłą okazją, szczególnie w trudnych czasach pandemii COVID-19, do wymiany doświadczeń w międzynarodowym gronie oraz promocji miasta i regionu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.