Wiadomości z Mikołowa

Spektakl "Tragiczny Show" w MDK Mikołów!

  • Dodano: 2024-05-09 11:30

Już 21 maja o godz. 18.00 MDK zaprasza na spektakl komediowy "Tragiczny Show" na motywach sztuki Hanocha Levina w wykonaniu Grupy Teatralnej Gamma.

Spektakl komediowy "Tragiczny Show" w Mikołowie

Brzydka ona brzydki on, a... taka piękna miłość - chciałoby się powiedzieć za słowami piosenki Grażyny Łobaszewskiej, ale... w przypadku Jakisia i Pupcze - głównych bohaterów sztuki Hanocha Levina - to raczej piękna katastrofa.

Jakiś Huszpisz - brzydki, niewydarzony mężczyzna, na jego nieszczęście całkiem zdrowy, ale przeraźliwie samotny, gdyż z powodu jego szpetoty nie chce go żadna kobieta. Pupcze Chrupcze - tak samo brzydka i samotna, gdyż nie chce jej żaden mężczyzna. Do tego rodzina obojga, która wywiera naciski na młodych i próbując ich wyswatać prosi o pomoc sprytną i chciwą swatkę Leibech, a nawet prostytutkę, której uroda dawno już przebrzmiała. Ratunkiem wydaje się być przybywająca z królewskiego pałacu oszałamiającej urody księżniczka Szampinje-Szandilje...

Czy Jakisiowi uda się zdobyć serce Pupcze mimo swej brzydoty? Czy Pupcze zdoła oczarować Jakisia na tyle, aby ten poprosił ją o rękę? Czy zewnętrzne piękno stanowi o wartości człowieka i czy ma znaczenie w obliczu spraw ostatecznych? Przekonajcie się sami!

Amatorska Grupa Teatralna Gamma to teatralni entuzjaści, którzy kochają magię sceny i wszystkie towarzyszące jej emocje. Ich działalność to efekt warsztatów aktorskich Teatru Żelaznego.

Czas trwania: 80 minut
Reżyseria: Anna Gamrot
Opieka artystyczna: Paulina Zdancewicz

Bilety w cenie 25 zł dostępne w Kasie MDK oraz przez stronę www od 2 kwietnia. Bilety ulgowe (dla emerytów, rencistów i inwalidów) w cenie 20 zł dostępne wyłącznie w Kasie MDK po okazaniu stosownego dokumentu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również