Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Sołectwa z nowymi inwestycjami

  • Dodano: 2018-04-22 13:15

Miasto to nie tylko centrum. Władze Mikołowa zapewniają, że już wkrótce nadejdą poważne zmiany na terenie sołectw. Część inwestycji już powstała, na inne przyjdzie nam chwilę poczekać.

Drogi, edukacja i rekreacja – oto trzy kluczowe dla mikołowskiego samorządu punkty rozwoju sołectw.

Skupiamy się na bieżących remontach, ale i na planowanych inwestycjach. Wszystko po to, by sukcesywnie podnosić komfort życia naszych mieszkańców – informuje Stanisław Piechula, burmistrz Mikołowa.

Zmiany w oświacie

Miejscy urzędnicy informują, że w poprzednim roku na remonty szkół i poprawę infrastruktury wydano ponad 1,6 mln złotych. Warto zauważyć, że niemal w każdej placówce edukacyjnej przeprowadzono modernizacje.

Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 7 w Mokrem zyskała nową posadzkę, odświeżenia doczekały się również zaplecza socjalne. SP nr 5 ma nowe szatnie i zaplecze kuchenne. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym zakończono kapitalny remont łazienki dla przedszkolaków, a plac zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 11 zyskał dodatkowe wyposażenie – wylicza Tomasz Rogula, rzecznik UM Mikołów.

W Gimnazjach nr 1 i 2 remontu doczekały się korytarze, łazienki, pracownie lekcyjne i biblioteka. Rozrosła się również Szkoła Podstawowa na Kamionce. Placówka zyskała nadbudowę, została rozbudowana o cztery nowe sale lekcyjne, salę do gimnastyki korekcyjnej z zapleczem, salę informatyczną, nową klatkę schodową z szatniami dla dzieci i osobnym wejściem. Na inwestycję miasto wydało blisko 2 mln złotych.

Rewolucyjną zmianę przeszło boisko Zespołu Szkół nr 3 w Bujakowie. W miejsce starcyh asfaltowych placów pojawiła się tartanowa nawierzchnia z boiskami do koszykówki, piłki nożnej i siatkówki. Znalazło się również miejsce na bieżnie i tor do skoku w dal – przypomina Tomasz Rogula.

W 2019 roku Urząd Miasta planuje przebudowę szkoły w Paniowach i budowę przedszkola w Borowej Wsi, pod które wykupiono już działkę.

W tym roku zakończymy projektowanie obu placówek, zabezpieczyliśmy już środki na ten cel – przekazuje burmistrz, Stanisław Piechula.

Rekreacja kluczowa dla mieszkańców

W sołectwach zrealizowano również szereg projektów związanych z aktywnym spędzaniem wolnego czasu przez całe rodziny. Duży wkład mają tu sami mieszkańcy, dzięki projektom zgłaszanym do Budżetu Obywatelskiego. Pojawiły się nowe place zabaw, siłownie pod chmurką. Bujaków zyskał punkt fitness na świeżym powietrzu, a w Borowej Wsi – zgodnie z potrzebami lokalnej społeczności – postawiono wiatę wypoczynkową z miejscem na grilla.

– Wyremontowanym zapleczem i szatnią dla dzieci może pochwalić się LKS Orzeł Mokre, dalsza przebudowa obiektu jest już w trakcie realizacji – podsumowuje rzecznik Urzędu Miasta w Mikołowie, Tomasz Rogula.

Infrastruktura drogowa dla bezpieczeństwa i komfortu

Przeprowadziliśmy szereg remontów sołeckich dróg i chodników. Jeszcze w tym roku zaczynamy budowę nowych chodników przy ul. Górnośląskiej. Po wyremontowaniu jezdni na ul. Jesionowej w Śmiłowicach przyszedł czas na chodnik – wylicza burmistrz Stanisław Piechula.

Miasto wraz ze Starostwem Powiatowym finansują budowę chodnika na ulicy Górnej. Inwestycje na rzecz modernizacji ulic i chodników będą realizowany także na ulicach: Kosów, Myśliwskiej oraz Szkolnej.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.