Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Śląska drogówka prowadzi dziś działania pn. "Trzymaj się prawego pasa"

  • Dodano: 2020-01-24 06:30, aktualizacja: 2020-01-24 08:22

Dziś (24 stycznia) śląska drogówka na drogach naszego województwa będzie prowadzić działania pn. „Trzymaj się prawego pasa”.

Ich celem jest ograniczenie nieprawidłowych zachowań na drogach kierujących oraz poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci zwrócą uwagę przede wszystkim na kierowców tamujących i utrudniających ruch, jadąc lewym pasem ruchu, pomimo tego, że prawy pas jest wolny.

Na głównych ciągach komunikacyjnych województwa śląskiego niejednokrotnie można się spotkać z sytuacją, w której kierujący pojazdami korzystają z lewego pasa pomimo faktu, że prawy pas jest wolny lub tamują/utrudniają ruch, poruszając się lewym pasem zbyt wolno. Takie sytuacje sprawiają, że ruch drogowy nie odbywa się w sposób płynny, wielokrotnie utrudnia pojazdom uprzywilejowanym dojazd do miejsca, gdzie potrzebna jest ich pomoc, jak również skłania pozostałych kierujących do podejmowania manewru wyprzedzania z prawej strony.

Dlatego w grudniu 2019 roku w Wydziale Ruchu Drogowego katowickiej komendy wojewódzkiej opracowano Ramowy Plan działań pod kryptonimem„TRZYMAJ SIĘ PRAWEGO PASA”. W oparciu o jego założenia w styczniu 2020 r. zorganizowano działania pn. “Trzymaj się prawego pasa”, których jednym z głównych zadań jest uświadamianie kierującym, że wskazane powyżej zachowanie stwarza zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu.

Działania odbyły się w dniach:

  • 09.01.2020 r. - na terenie autostrady A1 oraz drogi DTŚ (DW902). W działaniach uczestniczyli policjanci Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach oraz Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. Stróże prawa ujawnili 26 wykroczeń, z czego 18 stanowiło naruszenie obowiązku jazdy możliwie blisko prawej krawędzi jezdni.

  • 10.01.2020 r. - na terenie autostrady A4 oraz dróg DK86, DK88 i DTŚ (DW902). W działaniach uczestniczyli policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach oraz z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach i Katowicach. W trakcie ich realizacji ujawniono 61 wykroczeń. 3 stanowiły tamowanie /utrudnianie ruchu w związku zajmowaniem nieodpowiedniego pasa ruch, a 13 z nich to naruszenia obowiązku jazdy możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Ponadto w trakcie działań policjanci ujawnili osobę poszukiwaną oraz kierującego nieposiadającego uprawnień do kierowania pojazdem.

Kolejne działania odbędą się w piątek, 24.01.2020 r. na drogach aglomeracji śląskiej.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Mimi31

    Popieram w całej rozciągłości. Krew człowieka zalewa kiedy na trzypasmowej autostradzie środkowy pas zajmują ,,kierowcy,, jadący 90km/h. Nie pomaga na takich mruganie światłami ani używanie klaksonu. Policja powinna codziennie na to zwracać uwagę a nie tylko od święta. Lepienie wysokich mandatów i nagłaśnianie sprawy może by dotarło do świadomości tych pseudokierowcow.

  • jorguś

    Ciekawe czy będą lepić mandaty tam gdzie są wyrwy w jezdni i koleiny wyżłobione przez ciężarówki a których policja nie chce widzieć. Dlaczego ktoś ma niszczyć samochód jadąc tak zdewastowanym pasem jeśli lewy jest pusty?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.