Wiadomości z Mikołowa

Silver Club zamknięty od 1 lutego. Właściciel klubu ogłosił zakończenie działalności

  • Dodano: 2023-02-02 12:45

Mikołowski Silver Club dołączył do potężnej grupy firm, które nie poradziły sobie z falą inflacji i pikującymi kosztami energii. Właściciel działającego przez 6 lat klubu ogłosił zamknięcie lokalu 1 lutego.

Sytuacja małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce w ciągu ostatnich kilku miesięcy stała się wręcz dramatyczna.  Od 1 stycznia do 31 października 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 157,7 tys. wniosków dotyczących zakończenia jednoosobowej działalności gospodarczej. To więcej o ponad 17 proc. niż rok wcześniej. Do rejestru CEIDG wpłynęło także o 31,1 proc. więcej próśb o zawieszenie firmy niż w 2021 roku.

Według informacji ekspertów przytaczanych m.in. przez „Rzeczpospolitą” czy Business Insider, wielu właścicieli firm zawiesiło lub całkowicie zamknęło działalność w poprzednim roku - do tej pory z gospodarczej mapy Polski zniknęło już ponad 200 tysięcy małych firm. Jednak prawdziwa lawina likwidacji przedsiębiorstw średniego sektora może nadejść w 2023 roku.

Powody? Zmiany podatkowe, coraz wyższe składki ZUS, rosnące koszty prowadzenia działalności – w tym wysoka inflacja, coraz droższe nośniki energii i niepewna sytuacja gospodarcza i polityczna.

Niestety, mikołowski Silver Club, który cieszył się sporym zainteresowaniem mieszkańców całego powiatu mikołowskiego zwija żagle i dołącza do powiększającej się lawinowo grupy firm, które są zmuszone zakończyć działalność.

Koniec Silver Clubu w Mikołowie. Lokal został zamknięty 1 lutego

Z przykrością zawiadamiamy, iż w dniu 1.02.2023 Silver Club zostaje zamknięty. Funkcjonowaliśmy wspólnie w Mikołowie 6 lat. Nie udało nam się pokonać trudności, z którymi od pewnego czasu się zmagaliśmy.  To był wspaniały czas, gdzie poznaliśmy cudownych ludzi. W naszym lokalu odbyły się liczne imprezy charytatywne, imprezy dartowe i bilardowe, gościliśmy także znanych wokalistów sceny disco i wspólnie z naszymi klientami mieliśmy okazje się bawić na parkiecie przy muzyce Naszej ekipy DJ-ów.  Wszystkim, z którymi mieliśmy okazję współpracować tj. pracownikom, DJ-om, organizatorom imprez sportowych i rozrywkowych bardzo serdecznie dziękujemy, życzymy powodzenia i sukcesów zawodowych oraz osobistych – czytamy w oficjalnym poście opublikowanym przez Tomasza Guzika, szefa Silver Clubu na Facebooku.

Silver Club był jednym z cieszących się największym zainteresowaniem lokali w powiecie mikołowskim. Przez lata działalności zgromadził sporą grupę sympatyków. Tu odbywały się liczne imprezy okolicznościowe, w tym m.in. Babskie Combry, imprezy andrzejkowe czy walentynkowe.

Silver Club gościł wielokrotnie turnieje darta, w tym cieszący się sporą popularnością Indywidualny Turniej Darta o Puchar Burmistrza Mikołowa czy niedawne Mistrzostwa Śląska Steel Dart. Lokal zapraszał też fanów bilardu, a w listopadzie ubiegłego roku odbył się Finałowy Turniej w Pool-Bilardzie cyklu Grand Prix. Klub organizował imprezy taneczne i dyskoteki praktycznie co weekend.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Marek W

    W końcu zamknęli tą spelune. Gospodarz nie umiał utrzymać porządku wśród klientów a nawet nie umiał po nich posprzątać. Ciągle wejście obsikane, obrzygane. To tylko pokazuje jacy klienci się tam pojawiali. W końcu będzie spokój. Może następny najemca będzie bardziej rozgarnięty. Skoro bierze się taki interes na barki to trzeba o niego dbać. Widocznie Pan Tomasz Guzik "guzik wie" o jak zarządzać takim klubem. Nie pozdrawiam i cieszę się z tej nowiny.

  • Kuba

    No i dobrze. Bynajmniej będzie spokój bez patologii która ciągle musiała cos rozwalać pod wpływem

  • JK

    To kiedy pora na pub Beer?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również