Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Siłownia na Recie otwarta

  • Dodano: 2017-09-13 07:00, aktualizacja: 2017-10-02 21:42

Po blisko 1,5 roku batalii o jeden ze zwycięskich projektów I. edycji Budżetu Obywatelskiego magistrat oficjalnie otworzył siłownię na ulicy Konopnickiej.

Pomysł budowy otwartej siłowni na Recie przy ulicy Konopnickiej, zgłoszony przez radną Danutę Ratkę zdobył uznanie mieszkańców dzielnicy i doczekał się wygranej wśród projektów lokalnych na okręg nr 4 w I. edycji Budżetu Obywatelskiego Mikołowa. W II. edycji mikołowianie zdecydowali o uzupełnieniu kompleksu o drążki do kalisteniki. Przez wiele miesięcy mieszkańcy Rety mieli okazję obserwować powstawanie inwestycji - od spowodowanego przez pierwszego wykonawcę falstartu aż do szczęśliwego finału.

Początkowe zwycięstwo na I. edycji BO i zyskanie na ten cel blisko 41,2 tys. złotych z kasy miejskiego ratusza nie pozwoliło na szybką i zgodną z normami realizację. Planowane na koniec października zeszłego roku otwarcie nie doszło do skutku, a pół roku później znajdujący się niemal w stanie surowym obiekt sportowy pracował ze źle zabezpieczonym gruntem. Siłownia dosłownie rozpadała się na oczach mieszkańców Rety.

Wiceburmistrz Mateusz Handel, który sprawuje pieczę nad realizacją projektów Budżetu Obywatelskiego ubolewał nad zwycięstwem w przetargu nierzetelnej firmy, czyli PPUH DAKARO Karol Rozumek z Rząśni. Po wygranej w II edycji BO drugiego projektu związanego z siłownią na Recie magistrat postanowił połączyć w przetargu obie inwestycje.

Mamy do dzisiaj spór z wykonawcą z pierwszej edycji,przetarg wygrała firma, która nie wywiązała się ze swoich obowiązków. Jako, że w 2 edycji wygrał projekt który łączył się z pierwszym a nadchodził okres zimowy, stwierdziliśmy, że ogłosimy nowy przetarg na obydwa elementy z obydwóch edycji i tak się też stało - przypomina Mateusz Handel.

Konkurs wygrała firma JOKO Jolanta Kozłowska z Oławy ofertą opiewającą na sumę 121 770 złotych, co stanowi trzykrotność zakładanej w BO puli na budowę siłowni. Dotrzymanie terminu zakończenia prac (30 sierpnia) pozwoliło na otwarcie w zeszłym tygodniu siłowni przy ul. Konopnickiej. Wstęgę przecięli wspólnie wiceburmistrz Mateusz Handel, radna Danuta Ratka (projektodawczyni I edycji BO) i Tomasz Wieczorek (projektodawca II edycji BO).

Najnowsze informacje z Mikołowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Merak

    Na kościuszki już tyż jest

  • Marcin Kokot

    Wszystko fajnie tylko sprzętu jak kot naplakal. Mam nadzieje ze będą dodawane kolejne urządzenia.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.