Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Rywalizowali o Puchar Burmistrza

• Dodano: 2017-10-25 17:00, aktualizacja: 2017-11-07 20:06

W minioną niedzielę mikołowskie planty zmieniły się w przełajowy tor rowerowy. Kolarze z całej polski walczyli w ramach IV serii Pucharu Polski w kilku kategoriach.

W wyścigu udział wzięło 248 zawodników z całej Polski. Zmagania rozpoczęły się o godzinie 10:00 i trwały do 16:00. Zła pogoda i ciągłe opady deszczu nie przeszkadzały zawodnikom, a nawet uczyniły rywalizację na już trudnej trasie ciekawszą.

Pierwsi na trasę wyruszyli Żakowie, młodziki i młodziczki. W pierwszej kategorii zwyciężyli Oskar Maśka i Milena Tokraska z MGLKS Błękitni Paula-Trans Koziegłowy. Wśród najmłodszych uczestników jako pierwsi przekroczyli linię mety przy Aqua Plant przekroczyli Michał Waloszek z GK Gliwice i Malwina Mul z KLKS Azalia Brzóza Królewska. Tuż po nich na trasę wyruszyli juniorzy młodsi, gdzie zwyciężył Szymon Pomian z UKS Wygoda Białystok.

W rywalizacji dorosłych na trasę pierwsze wyruszyły kobiety z kategorii open elita i U23. Pierwszy stopień podium zajęła Agnieszkę Szpocińską reprezentująca Hurom LKK LUKS Sławno Kellys, na drugim miejscu Kinga Kalembkiewicz z Azalii Brzózy Królewskiej, a tuż za nią jej drużynowa koleżanka Brygida Piersiak.

Ostatni na trasę wjechali mężczyźni z kategorii elita, U23 i junior. Ten wyścig w pełni zdominował Marek Konwa z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. Dopiero minutę za nim znalazł się zwycięzca poprzednich odsłon Pucharu Polski Bartosz Miklera z Victoria Jarocin. Trzeci stopień podium ze stratą 2,5 minuty do Konwy stanął Wojciech Ceniuch z GK Piast Szczecin.

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału filmowego z Activlab Tour - II Ogólnopolskiego Wyścig w Kolarstwie Przełajowym o Puchar Burmistrza Mikołowa.