Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Ruszył remont Mickiewicza 24

  • Dodano: 2017-08-28 09:45, aktualizacja: 2017-08-28 10:51

W zeszłym tygodniu rozpoczął się kolejny etap wprowadzanego przez mikołowski magistrat planu termomodernizacyjnego, który obejmuje kilkadziesiąt budynków mieszkalnych na terenie miasta. Środa przywitała mieszkańców bloku 24 na osiedlu Mickiewicza początkiem robót budowlanych.

Przetarg na realizację inwestycji wygrała tyska firma DAN POL. Remont bloku kosztuje 1,98 mln złotych. W tym roku przewidziano modernizację trzech ścian budynku. Na początek wykonane zostaną prace związane z usunięciem obcych i niepotrzebnych elementów na elewacji i dachu, a także uporządkowanie przebiegu kabli wraz z usunięciem niebezpiecznego dla zdrowia azbestu. W ramach remontu przeprowadzona będzie naprawa, wyrównanie i izolacja ścian elewacji i fundamentowych. Robotnicy wymienią również instalację odgromową. Wymienione zostanie również zadaszenie wejść do klatek schodowych i dostosowanie balustrad do aktualnych wymogów wraz z wymianą oświetlenia zewnętrznego przy klatkach schodowych.

Remontu doczekają się również posadzki balkonów, wymienione będą też balustrady oraz ściany osłonowe loggi. Budynek otrzyma także nową stolarkę okienną i drzwiową balkonową z PCV w tzw. ciepłym montażu wraz z zastosowaniem nawiewników, drzwi zewnętrzne i naświetla dachowe, nowe parapety zewnętrzne i wewnętrzne.

Wykonane zostaną prace na dachu: ocieplenie stropodachu wraz z kominami, zamontowanie otworów wentylacyjnych, modernizacja pokrycia dachowego i daszków nad balkonami, wymiana obróbek blacharskich i elementów dylatacji. Ocieplenie zewnętrznych ścian zostanie przeprowadzone z zastosowaniem metody lekkiej mokrej (ETICS), malowania doczekają się również klatki schodowe.

Czasochłonność zaplanowanych robót wpłynęła na przesunięcie w czasie termomodernizacji czwartej ściany budynku. Remont ma być wykonany na wiosnę przyszłego roku.

Najnowsze informacje z Mikołowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.