Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Rajd Śląska w powiecie mikołowskim - utrudnienia w ruchu

 • Dodano: 2017-10-13 07:45, aktualizacja: 2017-10-12 11:44

W najbliższą sobotę na drogach powiatu mikołowskiego odbędzie się jeden z etapów "1. Rajdu Śląska", którego organizatorem jest Automobilklub Ziemi Tyskiej.

Kilkudziesięciu policjantów oraz siły porządkowe organizatora imprezy będzie czuwać nad bezpieczeństwem uczestników rajdu na drogach dojazdowych i na trasach odcinków specjalnych. Impreza spowoduje utrudnienia w związku z czasowym wyłączeniem z ruchu dróg regionu. Zachęcamy do zapoznania się z mapą utrudnień w ruchu na drogach.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą mundurowi i inne służby. Drogówka już dziś informuje o planowanych utrudnieniach w ruchu drogowym i apeluje do mediów o przekazanie tej informacji mieszkańcom.

Wydarzenie odbędzie się w Wyrach, Gostyni oraz w centrum Mikołowa. Na tych obszarach zablokowane będą wyznaczone odcinki dróg i nastąpi reorganizacja ruchu. Na czas trwania całego wydarzenia wyodrębnione ulice i drogi dojazdowe będą zablokowane. Spodziewane utrudnienia w ruchu drogowym nastąpią od 9.30 do 12.15 w gminie Wyry oraz od 16.00 do 21.00 w Mikołowie.

Organizatorzy wyodrębnili dwa odcinki specjalne, które zostaną wyłączone z ruchu na czas wyścigu. To nimi poruszać się będą zawodnicy. Prosimy o zapoznanie się z poniższym wykazem ulic:

 • OS 2: Wyry: ulice: Zbożowa, Główna, Puszkina - od szkoły do ulicy Wagonowej, Wagonowa oraz Gostyń: ulica Tęczowa. Godziny zamknięcia: 9.30 – 12.15
 • OS 7: Mikołów - ulice Żwirki i Wigury, Karola Miarki, powrót na ul. Żwirki i Wigury, ul. Górnicza, Plac 750-lecia

Apelujemy do Państwa o rozsądek i bezwzględne wykonywanie poleceń osób kierujących ruchem. Przypominamy, że zakaz poruszania się po zamkniętych odcinkach dróg związany jest z Państwa bezpieczeństwem, ponieważ na tych trasach odbywają się wyścigi. Osoby nieuprawnione obowiązuje absolutny zakaz przebywania na trasie rajdu. Dla obserwatorów widowiska wyznaczone będą specjalne strefy, w których będą mogli obserwować zawody.

Przypominamy, że Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie nie jest organizatorem wydarzenia. Mundurowi zajmują się zabezpieczeniem związanym z zapewnieniem prawidłowej organizacji ruchu. Wszelkie szczegółowe pytania należy kierować do organizatora.

Komentarze (11)    dodaj komentarz »

 • nieznajomy

  Ale można wyjść i pochodzić po Mikołowie, nikt nikomu nie zabrania.

 • nieznajomy

  A kto komu zabrania wyjść z domu. Można iść na rynek, wyjechać z mikołowa i jeszcze wiele innych rzeczy. A rajd to fajna sprawa.

 • Natalia

  Dzięki Panu Piechuli w mieście się coś dzieje.

 • Jo

  Glupota straszna ..tu ludzie pracuja a nie bawia sie w zamkniete drogi ...nie mozna tego organizowac na peryferia na bocznych drogach a nie utrudniac zycie ludziom

 • Bo

  Przy odrobinie zdrowego rozsądku i życzliwości pogodzi się interes wszystkich.Szkoda czasu na machanie szabelką .

 • Kibic

  @feszter.... najlepiej nic nie organizowac.

 • Sz

  O której będzie można zobaczyć w Mikołowie to wszystko ?

 • feszter

  w Tychach szanują mieszkańców więc tam Automobilklub Ziemi Tyskiej rajdu nie zrobi - za to w Mikołowie władze miasta mają nas w d... Będziemy uwięzieni w domach całe sobotnie popołudnie. A ten hałas i smród spalin jak się ma do ekologii i naszego zdrowia ?

 • 4wd

  Bo w tychach jest tor prób fiata i wszystko lata tam ty nedzny tyłu

 • Wodzu

  No tak jak to przystało na starego ryla. Wszystko krytykować, zalać ryja bo sobota a w niedziele do kościółka

 • nexia

  Panie feszter nie bądź Pan taka rura i nie pękaj ! Dobrze, że w naszym mieście też się coś dzieje !

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.