Wiadomości z Mikołowa

Pumptrack w Mikołowie!

  • Dodano: 2018-04-27 10:15

MOSiR w Mikołowie w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Zaprojektowanie i budowa toru rowerowego typu Pumptrack przy ul. Grażyńskiego w Mikołowie” zawarł umowę na opracowanie dokumentacji projektowej oraz budowę toru rowerowego wraz z elementami małej architektury w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.

Celem przedsięwzięcia jest rozszerzenie infrastruktury wypoczynku i rekreacji w zakresie innowacyjnej infrastruktury rowerowej wpływającej na powiększenie walorów turystyczno rekreacyjnych Gminy Mikołów.

PROJEKT KONCEPCYJNY

Zaprojektowany i wykonany wg koncepcji tor posiadać będzie konstrukcję ziemną o nawierzchni bitumicznej o parametrach pozwalających na rozpędzanie i utrzymywania prędkości jazdy bez konieczności pedałowania. Rozmiar toru to ok. 213 mb toru jezdnego z wydzieleniem i podziałem na tor „A” – z przeznaczeniem do korzystania dla dzieci o długości ok. 50 mb toru jezdnego i tor „B” – z przeznaczeniem do korzystania dla młodzieży i osób uprawiających sporty rowerowe na wyższym poziomie zaawansowania, niezależnie od wieku o długości ok. 163 mb toru. Projektowane tory posiadać będą przeszkody „muldy” napędzające o różnych wysokościach, „bandy” - zakręty o właściwie dobranych parametrach oraz układ pasm jezdnych umożliwiających skręcanie w obie strony (w prawo i lewo) bez konieczności zmiany kierunku jazdy. Kształt, konstrukcja i wykonania toru zapewniać będą możliwość bezpiecznego opuszczania pasma toru a w najwyższych punktach zakrętów zastosowane zostanie oznakowanie wizyjne, informujące o zbliżaniu się do krawędzi pasa jezdnego. Dodatkowo wykonany zostanie plac wypoczynkowy zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie toru jezdnego i dający wgląd w cały przebieg toru oraz fragmenty chodnika nawiązującego do istniejących ciągów pieszych. Dodatkowo plac wyposażony zostanie w kosze na śmieciu, ławki, stojaki na rowery oraz doposażony w niezbędny regulamin obiektu. Zaplanowano również uzupełnienie monitoringu w obszarze projektowanego toru rowerowego poprzez rozbudowę istniejącego systemu monitoringu zlokalizowanego na terenie Kompleksu Sportowo Rekreacyjnego Orlik przy ul. Grażyńskiego.
 

Koszt inwestycji: 289 000 zł
Termin realizacji: sierpień 2018 roku

Komentarze (2)    dodaj »

  • MB

    Pumptrack..... - czy istnieje polska nazwa takiego obiektu?

  • Tłumacz

    Niestety nie. Tor do pompowania? Tor do jazdy rowerowej za pomocą pompowania?:X

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również