Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Przez nieuwagę znaleźli się w rowie

  • Dodano: 2017-10-23 09:15

W miniony piątek na ul. Karola Darwina doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Dwa samochody znalazły się w przydrożnym rowie, po tym jak jeden z kierowców nie zachował zasad ostrożności. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń.

Utrudnienia na drodze trwały dwie godziny, w tym czasie Ochotnicza Straż Pożarna Paniowy uprzątnęła miejsce zdarzenia. Jak wynika z danych Komendy Powiatowej Policji, sprawcą wypadku był 55-letni mieszkaniec Mikołowa kierujący pojazdem citroen jumper.

Kierujący nagle chciał wykonać skręt w lewo, w jedną z polnych dróg, które odchodzą od ul. Darwina. Nie zachował jednak podstawowych zasad ostrożności, przez co zderzył się z próbującym go wyprzedzić oplem astra – wyjaśnia st. sierż. Ewa Urbańczyk, oficer prasowy KPP w Mikołowie.

W wyniku zderzenia kierowca samochodu dostawczego doznał urazu głowy, jednak po około godzinie został zwolniony z Centrum Zdrowia w Mikołowie, ponieważ nie zdiagnozowano u niego poważnych uszkodzeń.  W związku z wielkością szkód w obu pojazdach policja zatrzymała oba dowody rejestracyjne do czasu zakończenia postępowania w sprawie.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.