Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Pożar na Krakowskiej: Burmistrz prosi o pomoc

  • Dodano: 2018-01-12 10:15

Tragedia dotknęła jedną z mikołowskich rodzin w wigilijną noc. Na ul. Krakowskiej doszło do pożaru, który strawił niemal całe mieszkanie. Burmistrz Mikołowa apeluje o pomoc dla pogorzelców.

Kilkanaście minut po północy 25 grudnia w kamienicy na ulicy Krakowskiej wybuchł szybko rozprzestrzeniający się pożar. Na miejsce udały się zastępy JRG Mikołów, KP PSP Mikołów, a także OSP Mikołów, Paniowy, Mokre, Kamionka, a także funkcjonariusze KPP Mikołów i karetka. Bezpośrednią przyczyną pożaru było zapalenie się służącego do ogrzewania mieszkania piecyka.

Niestety, spłonęło niemal całe mieszkanie, w tym również jego wyposażenie. Mieszkająca w nim rodzina nie ma podstawowego sprzętu i przedmiotów codziennego użytku, w tym ubrań dla dzieci.

Burmistrz Stanisław Piechula zaapelował do mikołowian, by – w miarę możliwości – wsparli potrzebujących. Rodzina potrzebuje obecnie elektrycznego grzejnika, pieca gazowo-elektrycznego do kuchni, pralko-suszarki, łóżka i rozkładanej kanapy, mebli do pokoi, sztućców, talerzy i szklanek, środków czystości, a także ubrań dla dziewczynek o wzroście 145, 165, 175cm i chłopca o wzroście 130 cm.

Chętnych do pomocy proszę o kontakt bezpośrednio z rodziną pod numerem telefonu 793 868 041 lub z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, gdzie stale prowadzimy tego typu pomoc tel. 32 32 - 42 – 675, kom. 570 433 485. Z góry bardzo dziękuję za pomoc – informuje burmistrz Mikołowa, Stanisław Piechula.

Najnowsze informacje z Mikołowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Gość

    Mieszkanie które spłonęło należało do starszej kobiety, która nie posiada dzieci ... A dzieci o których mowa mieszkają piętro wyżej ...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.