Wiadomości z Mikołowa

Powstała zbiórka dla pogorzelców z Jana Pawła II. Mieszkańcy potrzebują pomocy po pożarze

  • Dodano: 2021-10-15 11:30

Na początku października została podpalona kamienica na ul. Jana Pawła II. Lokatorzy budynku potrzebują pilnej pomocy.

1 października po godzinie 13.00 doszło do pożaru budynku wielorodzinnego w Mikołowie przy ulicy Jana Pawła II. Ogień pojawił się w pomieszczeniach piwnicznych i to tam spowodował największe zniszczenia. Reszta budynku uległa zadymieniu. W wyniku zdarzenia kilka osób trafiło do śląskich szpitali.

Na miejscu pracowało 14 zastępów Państwowej Straży Pożarnej z Mikołowa, Katowic oraz Tychów, a także mikołowscy ochotnicy. W kamiennicy znajduje się 7 mieszkań, w których zamieszkuje łącznie 20 osób. Mieszkańcy długo nie mogli wrócić do swoich domów, gdyż z uwagi na zniszczenia instalacji wodnej i elektrycznej Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wyłączył budynek z użytkowania.

Wkrótce wyszło na jaw, że najprawdopodobniej doszło do podpalenia. Policjanci Wydziału Kryminalnego mikołowskiej komendy wyjaśniają okoliczności powstania pożaru, a śledczy nie wykluczają, że do wzniecenia ognia mógł przyczynić się człowiek.

Poszkodowani w pożarze kamienicy na Jana Pawła II potrzebują pomocy

Niestety, mieszkańcy dość mocno ucierpieli z powodu tego zdarzenia. Agnieszka Ganiec, kierownik Biura Organizacji Pozarządowych i Monika Tajs, podinspektor w Biurze Organizacji Pozarządowych w Mikołowskim Centrum Organizacji Pozarządowych postanowiły zorganizować zbiórkę potrzebnych rzeczy dla jednej z rodzin.

Jak pomóc? Wystarczy zgłosić chęć pomocy w specjalnym arkuszu dostępnym w sieci [LINK] i zaznaczyć w kolumnie UWAGI, wymieniając rzeczy, które mamy zamiar dostarczyć. Zbiórka jest prowadzona w Centrum Aktywności Społecznej. Lista potrzebnych rzeczy jest aktualizowana na bieżąco.

Zanim udamy się do siedziby CAS trzeba zgłosić chęć pomocy pod numerami telefonów – 690 468 162 (Monika Tajs) lub 734 424 349 (Agnieszka Ganiek).

Pomóc postanowiło również Stowarzyszenie Krystyn, a jego prezes Krystyna Świerkot poinformowała o tym, że organizacja podczas czwartkowych spotkań w MDK od 15 do 17 oczekuje na poszkodowanych w pożarze mieszkańców, aby uzgodnić, jakie są najważniejsze potrzeby. Można również dzwonić pod numer stowarzyszenia – 601 947 977.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.