Wiadomości z Mikołowa

Pośredniczyła w wyłudzeniu kredytów na blisko 200 tysięcy złotych

  • Dodano: 2022-01-19 09:00

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie zwalczający przestępczość gospodarczą przedstawili zarzuty 48-letniej pracownicy punktu kredytowego jednego ze znanych marketów budowlanych. Kobieta pośredniczyła w wyłudzeniu przez osoby niemające zdolności kredytowej pożyczek o łącznej wartości blisko 200 tysięcy złotych. Od każdej zrealizowanej transakcji mieszkanka Mikołowa otrzymywała prowizję. Grozi jej do 8 lat więzienia.

Przestępczy proceder miał miejsce jeszcze w 2020 roku

Zawiadomienie w sprawie złożył bank, z którym zawierane były umowy. Po ponad roku intensywnej pracy śledczych z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą mikołowskiej jednostki, zarzuty oszustwa i wyłudzenia kredytu przedstawiono 48-letniej mieszkance Mikołowa.

Jak ustalili policjanci, kobieta była zatrudniona w punkcie kredytowym znanego w całym kraju sieciowego marketu budowlanego. To właśnie do niej zgłaszały się osoby, które chciały kupić między innymi narzędzia, meble ogrodowe i różnego rodzaju materiały budowlane. Mikołowianka ogłaszała się w internecie, że pomoże w załatwieniu pożyczek. Kwoty zaciąganych kredytów sięgały kilkunastu tysięcy złotych. Problem jednak w tym, że klienci często nie byli w ogóle zatrudnieni, zatem nie mieli też żadnej zdolności kredytowej. 48-latka radziła i wskazywała, jakie informacje powinni podać w internetowym wniosku, by bank zgodził się na pożyczkę. Od każdej z nich otrzymywała bowiem prowizję. W ten sposób wyłudzono kredyty na łączną kwotę blisko 200 tysięcy złotych.

Pod koniec 2021 roku mikołowianka stała się podejrzaną w sprawie

W trakcie przesłuchania nie przyznała się do zarzucanych jej czynów. Grozi jej do 8 lat więzienia. Oprócz kobiety zarzutami oszustwa i wyłudzania kredytów objęto 13 innych osób - jej klientów, z którymi, jak wynika z ustaleń, kobieta była w zmowie. Wszyscy pochodzą ze Śląska. Część z nich zostało już przesłuchanych, część nadal jest poszukiwana.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.