Wiadomości z Mikołowa

Pomoc dla Centrum Zdrowia w Mikołowie

 • Dodano: 2020-03-25 14:15, aktualizacja: 2020-04-01 11:31

3 mln złotych na działalność oraz 400 maseczek FPP2 i tysiąc par jednorazowych rękawiczek - to pomoc jaką Powiat Mikołowski przekaże Centrum Zdrowia w Mikołowie.

Pieniądze zostały przewidziane przez radnych w tegorocznym budżecie, a środki ochrony indywidualnej już trafiły do naszej placówki. Kolejna partia maseczek dla Szpitala, tym razem 10 tys. sztuk, została już przez Starostwo Powiatowe zamówiona, do mikołowskiego Centrum Zdrowia dotrą na początku przyszłego tygodnia. 


Starosta Mikołowski Mirosław Duży i członkowie Zarząd Powiatu spotkali się wczoraj ( tj. we wtorek 24.03.2020 r.) z Prezesem Zarządu Centrum Zdrowia Cezarym Tomiczkiem oraz Dyrektorem ds. Medycznych dr n. med. Jackiem Czaplą. Posłuchaj, co powiedzieli po spotkaniu.

 

W związku z zagrożeniem koronawirusem Centrum Zdrowia w Mikołowie pilnie potrzebuje:
-BEZDOTYKOWE TERMOMETRY MEDYCZNE,
-MASECZKI CHIRURGICZNE,
-MASECZKI FPP2/FPP3,
-RĘKAWICZKI JEDNORAZOWE

Komentarze (11)    dodaj komentarz »

 • You too

  Co za okropny człowiek trafił na takie stanowisko. Już jeden szpital prawie pogrążył szef szkół w Skoczowie. Śmiechu warte... za mieszkańców miasta Mikołów i pracowników szpitala trzymamy kciuki. Na pewno się przyda... o zarządzaniu nie ma zielonego pojęcia i wysługuje się prawnikami... zero wiedzy. Tylko projekty unijne i wazelinowanie Urzędu Marszałkowskiego.

 • Jarosław Mały

  Pomoc to byłaby gdyby dali komuś. Jak starostwo daje swojemu szpitalowi to jest zwykły obowiązek właściciela. Mój Mikołów nawet nie stara się ukrywać, jak włazi w d... politykom. Przykre.

 • jorguś

  Nie chciał bym w dzisiejszych czasach trafić do ŻADNEGO szpitala ogólnego w Polsce, a w szczególności w Mikołowie. W przypadku dzieci było zawsze źle. Mikołowskie szpitale wysyłały przed epidemią rodziców z dziećmi (do 18! lat) własnym transportem do Ligoty bo w Mikołowie niema RTG by dziecku prześwietlić np nogę. Trudno--tak było (pewnie jest gorzej), ale jak się uspokoi musimy wszyscy naciskać na władze miasta by zadbały o naszą Służbę Zdrowia.

 • Max

  Tylko maski ffp3 chronią Nia żałujcie bo to się .opłaci.Oby znalezli szczepionke bo strach się bać a to dopiero nadejdzie.Nie zapomnijcie o domach opieki.

 • Życzliwy

  W Mikołowie są dwa szpitale, które walczą o pacjentów. I chociaż szpital św. Józefa należy do sióstr boromeuszek to nie ma tam oddziałów pełnopłatnych. Dobrze że Centrum Medyczne jedt dofinansowywane z powiatu, ale mam wrażenie ze drugi szpital jest zostawiony samemu sobie. Może komuś zależy, by szpital upadł?

 • Ola

  Skoro dostali 3mln złotych to może te termometry kupią sobie sami.

 • Życzliwy

  Proszę uważnie obejrzeć cały materiał video. Przes mówi o tym, że termometrów nie można teraz kupić i prosi o pomoc, gdzie nabyć.

 • Basia

  Termometry ? Są ważniejsze rzeczy niż termometry!

 • Zapraszam do dyskusji

  To super bo szpital ma 10szt maseczek FFP3, śladowe ilości rękawiczek, płynów dezynfekujących, kombinezonów, gogli itp. Nie wspominam już jak pozyskuje środku na bieżąca działalność. Panowie wstyd ze tak długo trzeba czekać. A i leszcze jedni 1000 rękawiczek to wystarczy na 1 dzień.Jak chcecie mogę podać wiecej szczegółów.

  • Zapraszam do dyskusji
   2020-03-26 08:28
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Andrzej

  To ilu pacjentów przyjmuje że aż zużywa się tyle rękawiczek

 • Basia

  Do każdej czynności powinna być nowa para! Kto się nie orientuje to niech się nie wypowiada!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.