Wiadomości z Mikołowa

Policja przypomina o konieczności odśnieżania dachów i chodników!

  • Dodano: 2024-01-08 11:30

Policjanci przypominają o konieczności odśnieżania chodników i dachów oraz usuwania tworzących się na budynkach sopli lodowych. Obowiązek ten spoczywa na właścicielach, zarządcach i administratorach budynków. Nieodśnieżone, śliskie chodniki oraz spadający z dachów śnieg i lód mogą stanowić duże zagrożenie dla pieszych.

Obowiązek odśnieżania i usuwania sopli lodowych

Chodniki, szczególnie w pobliżu ruchliwych ciągów komunikacyjnych, powinny być odśnieżone i posypane piaskiem. Na bieżąco należy też usuwać z budynków sąsiadujących z drogą lub chodnikiem wszelkie sople i nawisy śniegu. Niedopełnienie tych obowiązków stwarza ogromne zagrożenie dla zdrowia lub życia przechodniów.

Osoby niewywiązujące się z nałożonych obowiązków, mogą zostać ukarane mandatem karnym w wysokości 1,5 tys. zł. Może także zostać skierowany wniosek o ukaranie do sądu. Właściciel lub zarządca nieposprzątanego chodnika, musi liczyć się również z wypłaceniem odszkodowania w przypadku, gdy pieszy dozna obrażeń.

Komentarze (2)    dodaj »

  • jorguś

    Frajerów szukają by odśnieżali chodniki, a za chwilę pług zepchnie jeszcze więcej śniegu na chodnik. Po to płacimy podatki by służby odśnieżały...

  • jorg

    piechula do łopaty :)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również