Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Podziękowanie dla policjantów za uratowanie życia

  • Dodano: 2018-07-12 10:15

Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie, złożone zostały podziękowania dla mikołowskich policjantów. Mundurowi podczas zabezpieczenia przejścia procesji Bożego Ciała w Orzeszu, przyczynili się do uratowania życia mężczyzny. Dzięki współpracy strażaków i policjantów, 53- latek przeżył.

Policjanci z mikołowskiej drogówki i strażacy OSP w Orzeszu dbający o bezpieczeństwo uczestników podczas procesji Bożego Ciała w Orzeszu, uratowali życie 53- letniemu mieszkańcowi tego miasta. W pewnym momencie podczas procesji mężczyzna stracił przytomność i przestał oddychać. Natychmiast do działania przystąpili mundurowi. Akcję reanimacyjną przeprowadzali wspólnie policjanci z ruchu drogowego mikołowskiej komendy: sierż. szt. Mateusz Zadarnowski, st. sierż. Marcin Hanusek i st. post. Mateusz Pinocy oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Orzeszu: Łukasz Chmiel i Mariusz Lisiewski. Zdecydowana reakcja i fachowa pomoc mundurowych spowodowały, że mężczyzna zaczął samodzielnie oddychać. Jak się później okazało, przyczyną zatrzymania krążenia u mężczyzny był rozległy zawał serca. Na słowa uznania zasługuje profesjonalizm i współpraca pomiędzy mundurowymi różnych służb w ratowaniu życia. Warto także podkreślić, że w trakcie udzielania pomocy mężczyźnie, wykorzystano automatyczny defibrylator zewnętrzny.

Na ręce szefa mikołowskich policjantów, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Orzeszu Patrycja Białas, osobiście przekazała list gratulacyjny i podziękowanie za wzorową postawę policjantów oraz pomoc w ratowaniu ludzkiego życia.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.