Wiadomości z Mikołowa

Podsumowanie działań "Alkohol i narkotyki"

  • Dodano: 2019-12-10 11:30

W 2018 roku pijani kierowcy byli sprawcami 34 zdarzeń drogowych, które miały miejsce na terenie powiatu mikołowskiego.

Aby takich zagrożeń było jak najmniej, miejscowa drogówka nieustannie prowadzi działania prewencyjno - kontrolne skierowane do kierowców. Stróże prawa apelują aby nie wsiadać za kierownice po alkoholu. Podczas wczorajszej akcji "Alkohol i narkotyki" policjanci sprawdzili stan trzeźwości 1044 kierowców. Zatrzymali 3 osoby pod wpływem alkoholu i 1 pod wpływem środka odurzającego.

Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach, ale niestety nie wszyscy kierujący traktują sprawę poważnie. W bieżącym roku - do końca listopada - sprawców zdarzeń drogowych, którzy nie stronili od tego rodzaju "wspomagaczy jazdy", mundurowi odnotowali 30. Aby ograniczyć liczbę wypadków i kolizji spowodowanych m.in. przez nietrzeźwych kierujących mikołowskiej drogówki systematycznie prowadzą działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach.

W dniach 9 grudnia, godzina 06.00 do 10 grudnia, godzina 06.00 w całym kraju prowadzone były działania  "Alkohol i narkotyki". Na terenie powiatu mikołowskiego stróże prawa sprawdzili stan trzeźwości 1044 kierowców. 2 osoby prowadziły samochód w stanie nietrzeźwości, 1 w stanie po użyciu alkoholu. 1 osoba została zatrzymana jako kierująca pod wpływem środka odurzającego.

Apelujemy, o zdecydowaną reakcję gdy widzimy, że za  kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, spowalnia reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem - korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest nietrzeźwy lub widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym policję.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Mario

    czemu jest tak mało kontroli skoro tylu pijanych jeździ? yanosik powinien pokazywać dziesięć kontroli dziennie więcej...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.