Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Pobili i ograbili. Rozbojarze w rękach policji

  • Dodano: 2017-09-14 09:00

Policjanci z Mikołowa zatrzymali 24-latka i 41-latka, którym zarzuca się, że pobili i okradli swojego kolegę. Podejrzani uderzyli kilkakrotnie pokrzywdzonego, a kiedy ten upadł na ziemię, zabrali mu pieniądze i kurtkę.

Obaj trafili za kratki. Prokurator przedstawił im zarzuty dokonania rozboju i zadecydował środki zapobiegawcze: dozór i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

W sobotę wieczorem oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie interwencji na ulicy Skalnej w Mikołowie. Z ustaleń policjantów wynika, że 24-latek i jego 41-letni kolega zaatakowali  znajomego - 52-letniego mieszkańca Mikołowa. Między mężczyznami doszło do sprzeczki i szarpaniny. Agresorzy bili pokrzywdzonego, a kiedy ten upadł na ziemię, zabrali mu pieniądze i kurtkę. Okazało się także, że kilka godzin wcześniej spożywali razem alkohol, a powodem poźniejszego rozwoju sutuacji był fakt, iż 52-letni mikołowianin odmówił kolegom pożyczenia pieniędzy.

Obaj napastnicy zostali zatrzymani zaledwie kilka minut po zdarzeniu. Z ustaleń mundurowych wynika, że to nie pierwszy konflikt z prawem zatrzymanych. Wczoraj usłyszeli w prokuraturze zarzuty dokonania rozboju.

Na wniosek śledczych prokurator zadecydował o objęciu ich policyjnym dozorem i zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego. Obojgu grozi kara do 12 lat więzienia.

Najnowsze informacje z Mikołowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.