Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Pobiegli mimo ulewy

 • Dodano: 2017-09-24 11:00, aktualizacja: 2017-10-09 15:40

Za nami jubileuszowy XV Mikołowski Bieg Uliczny im. Henryka Biskupiaka. Mimo złych warunków pogodowych na starcie biegu stawiło się prawie 300 biegaczy.


Padający od rana deszcz zmusił organizatorów do odwołania biegu dzieci, który został przesunięty na 7 października. Mimo to, o godzinie 12:00 z mikołowskiego rynku na trasę wyruszyli wszyscy, którym nie straszna była aura. W tym roku można było  ukończyć bieg na dwóch dystansach, 6 i 10 kilometrów.

Trasa pierwszego nazwanego „Mikołów na szóstkę” prowadziła ul. Karola Miarki w stronę Konstantego Prusa, a następnie ul. Świętego Wojciecha w stronę Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Stamtąd biegacze udali się ul. Konstytucji 3-go Maja wzdłuż Plant, a dalej przez Nowy Świat w stronę ul. Żwirki i Wigury, gdzie w kompleksie sportowym MOSIR-u została zlokalizowana meta wyścigu. Osoby, które kontynuowały bieg na 10 km ruszyli ul. Żwirki i Wigury na drugą pętlę, która prowadziła w stronę ulicy Górniczej i placu 750-lecia, skąd ponownie wbiegli na ul. Konstytucji 3-go Maja, którą wrócili w stronę kompleksu, gdzie zakończono oba biegi.

Pierwszym na mecie „Mikołowa na szóstkę” był Leszek Pstraś z Katowic z czasem 21:37,17. Tuż za nim znaleźli się dwaj mikołowianie Sebastian Siwy (23:58,43) i Mirosław Warzocha (26:17,32). Pierwszą kobietą na mecie była Beata Mendel (26:26,30) z Orzesza. Bieg na 10 km wygrał Łukasz Oślizło z Łazisk Gónych, który pokonał trasę w czasie 32:53,99. Na drugim miejscu znalazł się Sergii Okseniuk z Lucka (33:29,49), a tuż za nim Damian Połeć z Rudy Śląskiej (33:51,62).

Po wyścigu nagrodzono także najlepszych mikołowian na obu dystansach. W biegu na 6 km wygrał wspomniany już Sebastian Siwy, a w kategorii kobiet Joanna Piotrowska-Tronina (26:44,46). W dłuższym dystansie zwyciężyli Piotr Muskietorz (33:49,71) i Patrycja Jarczyk (43:55,79). Szczegółowe wyniki obu biegów można znaleźć na stronie chronotex.pl. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii z XV Mikołowskiego Biegu Ulicznego im. Henryka Biskupiaka.

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • sempek

  mam "nie wylewać żółć na ludzi którym się cokolwiek chce " - jak się komuś coś chce to bardzo proszę ale nie moim kosztem, nie będzie mi żadna mikołowska biegaczka mówiła co mam robić i kiedy. Skrajny egoizm przemawia przez obie autorki postów. A ja miałem starszą schorowaną osobę zawiezć do lekarza na konkretną godzinę. Wasze bieganie ważniejsze? Pępki świata się odezwały

 • sempek

  Mikołów sobota 12.30 - połowa miasta zablokowana, część osiedli i ulic odcięta od świata. Wcześniej żadnych informacji, policjanci blokujący drogi pytani jak dojechać rozkładają bezradnie ręce. A mieszkańcy chcieli, jak zawsze, zrobić zakupy, załatwić swoje sprawy. Wyrażając zgodę na potężne korki, zamieszanie, utrudnianie życia mieszkańcom organizatorzy i władze miasta okazali nam skrajne lekceważenie by nie rzecz pogardę. Nie mamy w Mikołowie dość parków i terenów zielonych na bieganie? Sławny Ogród Botaniczny i jego okolice by nie wystarczyły biegaczom? A może oficjelom i organizatorom byłoby za daleko? Wolą blisko swoich biur jak widać. Dla mnie to skandal

 • mikołowska biegaczka

  "Wyrażając zgodę na potężne korki, zamieszanie, utrudnianie życia mieszkańcom organizatorzy i władze miasta okazali nam skrajne lekceważenie by nie rzecz pogardę" - nie wierzę w to co czytam.... Na całym świecie organizowane są biegi ulicami miast, maratony w takich miastach jak Berlin, Boston, Nowy Jork... Na te biegi ulice są zamykane na klika - kilkanaście godzin i jakość to funkcjonuje. Natomiast zamknięcie na godzinę kilku ulic w maleńkim Mikołowie spowodowało potężne korki i poczucie "lekceważenia i pogardy" ze strony władz miasta.... Podejrzewam, że większe korki i zamieszanie powoduje promocja w markecie.... Chyba nie ma co dyskutować z ludźmi prezentującymi taki poziom i głoszącymi takie poglądy

  • mikołowska biegaczka
   2017-09-25 11:47
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Asia

  Świat się skończył, kilka ulic przez godzinę zamkniętych.... "Odciętych od świata"... chyba od Auchan :D Nie można było odroczyć o godzinkę sobotniej wizyty w markecie :) Typowe polskie niezadowolenie ze wszystkiego. Może padający deszcz też był winą "okropnych biegaczy". Może czas ruszyć tyłek sprzed TV, uśmiechnąć się do ludzi, a nie wylewać żółć na ludzi którym się cokolwiek chce. Pozdrawiam i życzę trochę optymizmu i endorfin

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.