Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Oszust powrócił. Tym razem jako policjantka

  • Dodano: 2017-09-04 08:00, aktualizacja: 2017-09-02 16:58

Powiedz STOP oszustom! Przez telefon każdy może być Twoim krewnym, prokuratorem, a wczoraj nawet policjantką. Nie ufaj bezgranicznie swoim rozmówcom! Tylko wczoraj oszustka zadzwoniła i usiłowała wyłudzić od 76-letniej mikołowianki 23 tys. złotych.

Mimo apeli policjantów, prowadzonych akcji profilaktycznych i informacji medialnych, oszuści działający między innymi metodą "na wnuczka, krewnego, "policjanta" wciąż wyłudzając pieniądze od bezbronnych starszych osób.

W miniony czwartek pojawiła się nowa legenda „na policjantkę”. Do 76-letniej mikołowianki zadzwoniła kobieta podająca się za córkę seniorki informując ją, że doszło do wypadku drogowego, w którym ona jest sprawcą i potrzebne są pieniądze na wypłatę odszkodowania dla poszkodowanych. Następnie przekazała słuchawkę "policjantce z Mikołowa", która potwierdziła fakt zdarzenia zrogowego. Zakomunikowała też, że potrzebne są 23.000 złotych. Kiedy mikołowianka oświadczyła, że nie ma w domu takich pieniędzy  - oszustka wysłała ją do banku. Po odłożeniu słuchawki seniorka zreflektowała się i opowiedziała całą historię swojej wnuczce. Zadzwoniła też do córki, która, jak się okazało - jest w pracy i nie brała udziału w żadnym wypadku.  Powiadomieni o całej sytuacji policjanci natychmiast przystąpili do poszukiwań sprawcy.

Kolejny raz prosimy o ostrzeżenie osób starszych, także najbliższych sąsiadów. To my jako wnukowie i dzieci porozmawiajmy z naszymi seniorami i ostrzeżmy ich przed oszustami. Z doświadczenia wiemy, że nie wystarczy jedna rozmowa, ten temat powinien być poruszany często, aby w osobach starszych wyrobić niejako mechanizm obronny przed oszustami.

Przypominamy: o każdej próbie oszustwa należy niezwłocznie zawiadomić policję pod numer 997 (bezpłatny numer również z telefonów komórkowych)

Najnowsze informacje z Mikołowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.