Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Opłata targowa znika z Mikołowa

  • Dodano: 2017-12-15 09:00

Mikołowscy handlarze będą od przyszłego roku ponosić mniejsze opłaty. Burmistrz Mikołowa wyszedł naprzeciw ich prośbom i dzięki aprobacie Rady Miejskiej od 2018 roku w mieście nie będzie obowiązywać opłata targowa.

Do tej pory, jeżeli ktoś chciał prowadzić handel poza lokalem musiał się liczyć z opłatą wynoszącą 3 zł/dzień. Dotyczyło to nie tylko miejskiego targowiska, ale również rynku czy na terenach przykościelnych. Dzięki poparciu pomysłu przez Radę Miejską, mali przedsiębiorcy od nowego roku nie będą musieli uiszczać opłaty targowej do Urzędu Miasta.

Choć istnieje szansa, że towary, które zwykle kupujemy na miejskim targu będą nieznacznie tańsze to trzeba pamiętać, że kupcy – szczególnie na miejskim targowisku, które znajduje się w prywatnych rękach – ponoszą opłatę związaną z utrzymaniem swojego miejsca. To koszt 8 zł/m2 za dzień, dodatkowo trzeba liczyć koszty mediów.

Z drugiej strony w mieście mogą się pojawić także nowi sprzedawcy. Niewykluczone także, że w czasie organizowanych w Mikołowie imprez pojawią się nowi wystawy. Trzeba jednak pamiętać, że brak opłaty targowej nie zwalnia handlarzy z pozyskania niezbędnych pozwoleń na prowadzenie sprzedaży w tej formie.

Najnowsze informacje z Mikołowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Winowski

    Od kidy to prywatne targowisko (MIEJSKIE TARGOWISKO, KTORE ZNAJDUJE SIE W PRYWATNYCH REKACH) jest targowiskiem miejskim, a?

  • A sroka

    Wszyscy placic

  • Beata

    wszedzie w calej Polsce powinno zniesc sie ten haracz. Kto handluje ten i tak placi podatek i powiien on byc jeden a nie kilka. Place targowe naleza do gminy czyli do obywateli a nie wojta i jego rady podlizuchow ze robio co im sie podoba . Dobrze ze PiS wprowadza dwie kadencje ,szkoda tylko ze jeszcze dwie kadencje moga miec ci sami wojtowie co poprzednio .Gminy ,powiaty itd. to nic jak prywatne folwarki wlodarzy.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.