Wiadomości z Mikołowa

Ogród Botaniczny Mikołów: Bieg Botaniczna Piątka za nami [ZDJĘCIA]

• Dodano: 2019-03-24 10:00

Nadeszła wiosna, a z nią nowa edycja biegu Botaniczna Piątka. W rywalizacji biegowej wzięło udział 140 zawodników z całego województwa śląskiego. Biegowi towarzyszy marsz nordic walking.

Botaniczna Piątka - edycja wiosenna w Ogrodzie Botanicznym Mikołów

Bieg znów wygrał Aleksander Zięba ze Strzyżowic, weteran Botanicznej Piątki, który regularnie plasuje się w zwycięskiej trójce. Drugi na mecie stanął Kacper Lacheta z Dąbrowy Górniczej, a trzeci miejsce zajął Gregorz Gołyś z Knurowa. Wszyscy reprezentowali kategorię wiekową M20.

Wśród najmłodszych biegaczy 1. miejsce zajęli Łukasz Smużny (który zajął 4. miejsce w klasyfikacji OPEN!) i Kinga Mrowiec z Rudy Śląskiej.

Wśród kobiet wygrała w kategorii K-20 Ela Dylla, reprezentująca UKS Trójka Mikołów, K-30 Roksana Borowicz z Knurowa, K-40 Krystyna Michałek z Przeciszowa.

Kategorię M30 wygrał Rafał Martyniak z Kęt, a M40 Adam Rost ze Świętochłowic. Wśród pięćdziesięciolatków najlepsi okazali się Bożena Kubica z Ornontowic i Grzegorz Zuber z Rybnika, a wśród sześćdziesięciolatków Tadeusz Jędrzejewski z Katowic i Małgorzata Mikołajczyk z Zabrza.

Bieg w Ogrodzie Botanicznym Mikołów - jak wygląda trasa?

W sumie na starcie biegu stanęło 140 zawodników, a w poprzedzających wyścig zawodach w nordic walkingu 48 osób. Tu wygrał młody Tomek Boroń z Tychów.

Trasa biegu/marszu wiedzie malowniczymi alejkami ŚOB, zarówno po ścieżkach brukowanych, jak i utwardzonych. Biegacze mają do pokonania trzy pętle o długości 1600 metrów oraz dobieg do pętli o długości 100 metrów.

Organizatorami biegu są Marcin Stachowiak przy współpracy z grupą biegi.wlkp i Śląski Ogród Botaniczny.