Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z mikołowską Policją

  • Dodano: 2020-09-29 14:45

29 września to w kalendarzu świąt nietypowych dzień poświęcony książce. Jego celem jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest między innymi w szkołach i bibliotekach, gdzie organizowane są sesje czytelnicze. W roli czytających wcielają się bibliotekarze, nauczyciele, samorządowcy, strażacy, znani aktorzy, a także policjanci. W przedsięwzięciu zorganizowanym przez mikołowską bibliotekę wzięła udział komendant orzeskiego komisariatu.


Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Głośne czytanie, co jest motywem przewodnim święta, jest z kolei dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzenia czasu dziecka z dziadkami, rodzicami, rodzeństwem czy kolegami.

W ramach tego właśnie nietypowego święta w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mikołowie, po raz kolejny już, dla najmłodszych czytała policjantka z garnizonu mikołowskiego - Komendant Komisariatu Policji w Orzeszu, podinsp. Anna Musioł. Mundurowa miała przyjemność przedstawić jedno z opowiadań Wojciecha Widłaka pod tytułem "Książki" z serii Pan Kuleczka.

Wśród pozostałych czytających znaleźli się także Burmistrz Mikołowa - dr Stanisław Piechula, Zastępca Burmistrza Mikołowa - Iwona Spychała-Długosz, Sekretarz Urzędu Miasta Mikołów - Jakub Jarząbek oraz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej - Bożena Holeczek.

Całość przygotowana została w minionym tygodniu w budynku biblioteki, a nieco ponad dwudziestominutowe nagranie juz dziś trafi do wszystkich szkół i przedszkoli z Mikołowa.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z mikołowską Policją

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.