Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Odświeżenie współpracy

  • Dodano: 2012-12-03 09:45
Od 27 do 29 listopada w powiecie mikołowskim gościła trzyosobowa delegacja z partnerskiego powiatu Neuss (Nadrenia Północna Westfalia).
 

Początki współpracy tego niemieckiego samorządu z gminami powiatu mikołowskiego sięgają końca lat 90. Jednak w ostatnich latach wzajemne relacje nieco się rozluźniły. Podczas tej wizyty gości z Neuss pojawiła się szansa na ponowne zacieśnienie współpracy. Zorganizowany zostanie obóz młodzieżowy.
 
 
Katrin Zajfert, Tillmann Lonnes oraz Reinhard Giese zwiedzili m.in. Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej na Sośniej Górze w Mikołowie Mokrem oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych oraz zrekultywowany park w Ornontowicach. 

 
W ostatnim dniu wizyty odbyło się spotkanie niemieckiej delegacji ze starostą mikołowskim Henrykiem Jaroszkiem, wicestarostą Henrykiem Zawiszowskim oraz przewodniczącym Komisji Edukacji Kultury i Sportu Erykiem Muszerem. Ustalono, że w przyszłym roku, w sierpniu zorganizowany zostanie dziesięciodniowy obóz młodzieżowy, w którym uczestniczyć będzie młodzież z obu krajów w wieku od 14 do 17 lat. Grupy z obu państw liczyć będą 7 osób plus dwóch opiekunów. Gospodarzem przyszłorocznego obozu będą Ornontowice, a jego ideą przewodnią hasło: „Bądź ekologiczny”. W przedsięwzięciu o edukacyjno-integracyjnym charakterze wezmą udział naukowcy ze Śląskiego Ogrodu Botanicznego. 

Najnowsze informacje z Mikołowa w Twojej skrzynce e-mail.

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.